X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

W Szanghaju pojawiły się samoobsługowe taksówki

Inteligentne samochody zaczynają być traktowane poważnie.Najpierw pojawiły się ubery, a teraz na ulice Szanghaju wyjadą również taksówki.

Autonomiczna taksówka

Chiński startup AutoX uruchomił w Szanghaju usługę robo-taxi. Usługa ta obejmuje 100 pojazdów eksploatowanych w dzielnicy Jiading. Pojazd można wezwać za pomocą Amap, aplikacji do nawigacji i mapowania Alibaba. Firma ta już od roku 2016 testuje rozwiązanie wezwania taksówki za pomocą korzystania z robota, a teraz ograniczyło się do określonej liczby pojazdów w transporcie publicznym. AutoX ogłosiło również strategiczne partnerstwo z firmą taksówkarską Letzgo. Dlatego też, każdy użytkownik Letzgo, w przyszłych tygodniach będzie mógł przywołać autonomiczną taksówkę również za pośrednictwem aplikacji właśnie tej firmy.

Odpowiedź na ubera?

Na stronie aibusiness.com czytamy, że wypuszczenie na drogę przez startup AutoX autonomicznych taksówek jest odpowiedzią na plany Ubera. Ten bowiem rozpoczął podobne testy w czerwcu i ogłosił, że do roku 2030 planuje uruchomić aż ponad milion pojazdów. Tak, czy inaczej, takie rozwiązania powoli stają się normą i tylko czekać, aż w naszym kraju również jakiś startup postanowi wdrożyć podobne rozwiązanie.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 80 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend