X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Japończycy pracują nad pierwszym latającym samochodem

Japońska firma stworzyła pierwszy działający model latającego samochodu z człowiekiem na pokładzie. Na tę chwilę potrafi się on unosić zaledwie kilka minut, natomiast naukowcy patrzą na tę kwestię bardzo optymistycznie.

Lot samo…chodem

Stało się! Japońska firma SkyDrive zajmująca się pracami w zakresie latających samochodów, niedawno przeprowadziła pierwszą, zakończoną sukcesem próbę lotu. Oto i ona:

Jak widać na filmie, samochód wraz z pasażerem uniósł się w górę na odległość około 2 metrów. Sama maszyna może na ten moment być w powietrzu od 5-10 minut. Natomiast, o czym czytamy w serwisie techxplore.com, jeżeli ten czas, z pozytywnym skutkiem, zwiększy się do 30 minut, firma SkyDrive zacznie myśleć o eksporcie latającego samochodu do innych krajów. Jeden z twórców oznajmił również, że problem z maszyną nie polega jedynie na tym, ile czasu będzie ona potrafiła unosić się w powietrzu. Innym problemem jest także zabezpieczenie maszyny przed niespodziewanym brakiem energii, a co za tym idzie upadkiem. No i w końcu równie istotny problem- koszt takiego urządzenia. Ludzie lubią nowe technologie, natomiast jak twierdzi badacz, za zbyt wysoką cenę nie pozwolą sobie na zakup latającego samochodu, który przez krótki czas może unieść się w powietrzu. Zatem należy dokonać zmian w częściach tak, aby zamienniki spełniały swoją rolę lecz nie podwyższały kosztów całościowych maszyny.

Plany na przyszłość

Japoński rząd, wraz z naukowcami, podchodzi do sprawy bardzo poważnie, ale i optymistycznie. Obecnie bowiem trwają prace nad „mapą drogową” usług biznesowych do 2023 roku. Podkreślają tym samym potencjał maszyny twierdząc, że za kilka lat może ona stać się pierwszym ratunkiem podczas wypadków drogowych. Na pewno pomocny okazuje się również rozgłos spowodowany projektem i pozytywnym wynikiem testów maszyny, ponieważ inne firmy postanowiły zagłębić się w ten temat i pomóc w rozwoju maszyny.

I tak oto, cny o latających samochodach, być może niebawem staną się rzeczywistością. A w zasadzie, już się nią stają.  


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 9 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend