X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

National Institutes of Health uruchomił centrum AI do walki z COVID-19

W walce z COVID-19, naukowcy szukają pomocy w sztucznej inteligencji. Dlatego National Institutes of Health uruchomił centrum AI do walki z wirusem COVID-19.

Eksperci z sektora medycznego

Kilka miesięcy temu, gdy pandemia miała dopiero swoje początki, pisaliśmy artykuł o tym, że naukowcy udostępniają sobie wzajemnie wyniki badań dotyczące COVID-19. Natomiast dziś, National Institutes of Health postanowiło podejść do tematu jeszcze inaczej. Dlatego też, uruchomiło centrum pomocy w walce z wirusem COVID-19. poświęcone jest głównie opracowywaniu nowych narzędzi opartych na AI. Ma być przy tym skupione na wykrywaniu i tworzeniu spersonalizowanych terapii leczniczych. Podjął w tym celu również współpracę międzyinstytucjonalną obejmującą American College of Radiology, Radiological Society of North America i American Association of Physicists in Medicine. Jak czytamy w serwisie aibusiness.com, taki program pozwoli szybko przekuć naukowe badania w praktykę i pomóc pacjentom chorym na COVID-19.

Realna pomoc AI w walce wirusem

Naukowcy przekonują, że dzięki temu projektowi zgromadzą większą bazę danych zarówno dotyczącą płuc, jak i tkanki sercowej. Dzięki temu, pracownicy służby zdrowia dużo szybciej będą mogli wykryć koronawirusa u pacjentów. To z kolei, pozwoli szybciej im pomóc. Dla nas z natomiast, to kolejna nadzieja na to, że liczba osób zakażonych będzie spadać, a nie jak to ma miejsce teraz – rosnąć. Dlatego też mocno trzymamy kciuki za naukowców oraz National Institutes of Health, aby spełniły się ich oczekiwania względem projektu.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 13 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend