X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Continental i Nvidia z najszybszym superkomputerem w branży motoryzacyjnej

Sztuczna inteligencja już od dawna ma swoje miejsce w branży motoryzacyjnej. Z tego potencjały chcą również skorzystać firmy Continental i Nvidia, które stworzyły najszybszy superkomputer w swojej branży.

Superkomputer branży motoryzacyjnej

Superkomputer opracowany przez firmę Continental jest oparty na sztucznej inteligencji oraz DGX firmy Nvidia. Oferuje on programistom na całym świecie moc obliczeniową i pamięć masową przy wykorzystaniu AI. Pozwoli to ulepszyć ADAS, czyli zaawansowane systemy wspomagania kierownicy. Opracowany przez firmy system, skarana czas uczenia sieci neuronowych. A to z kolei daje możliwość przeprowadzenia nawet ponad 14 razy więcej eksperymentów w tym samy czasie, niż miało to miejsce do tej pory. Serwis aibusinesss.com podaje również, że ten superkomputer składa się z ponad 50 systemów Nvidia DGX, połączonych z siecią Nvidia Mellanox InfiniBand. Dodatkowo, ten komputer ma jeszcze inne funkcje. Jedną z nich jest chociażby syntetyczne generowanie danych. Dzięki temu, wirtualne samochody będą mogły w kilka godzin przejechać tyle samo, co prawdziwe samochody w kilka tygodni.

Co to oznacza dla samej branży?

To doskonała wiadomość dla branży motoryzacyjnej, zwłaszcza tej opartej na sztucznej inteligencji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwa może okazać się szybsza praca nad produkcją i wdrożeniem autonomicznych pojazdów. Dodatkowo, także prace nad infrastrukturą mogą nabrać rozpędu, a to oznacza totalny rozwój w branży motoryzacyjnej. Być może bowiem za jakiś czas udział człowieka podczas prowadzenia pojazdu będzie zredukowany do minimum.  A może kto wie? Z czasem okaże się niepotrzebny wcale. Zresztą właśnie to chce nam udowodnić firma Nvidia, publikując na swoim kanale w serwisie YouTube, np. takie filmy.

Jak widzimy, firma wyjaśnia tu w jaki sposób samochody będą reagować na przeszkody na drodze oraz inne pojazdy. I wszystko wskazuje na to, że Nvidia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Podobnie jak jej niemiecki wspólnik w projekcie superkomputera – Continental.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 21 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend