X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Sztuczna inteligencja maluje obrazy

18 latek z laboratorium badawczego w Stanford University stworzył (i tworzy nadal) kilka wariantów sieci neuronowej, która jest w stanie samodzielnie malować i przekształcać obrazy w zjawiskowy i oryginalny sposób. To nie pierwsze dokonania Robbiego Barrata: wcześniej eksperymentował z algorytmami AI, które trenował do rapowania jak Kayne West czy tworzenia trójwymiarowych rzeźb.

Sztuczne sieci neuronowe stwarzają nowe możliwości nie tylko dla tradycyjnego biznesu. Pisaliśmy i algorytmach, które ułatwiają artystom tworzenie muzyki, a teraz przyszła pora na wizualne eksperymenty. O tym, że AI w ręku kreatywnej osoby może tworzyć „piękno” zgodne ze znanymi nam kanonami estetycznymi, udowadnia Robbie Barrat, uzdolniony 18 latek pochodzący z Wirginii, który eksperymentuje ze sztuką i sztuczną inteligencją na wiele różnych i czasami zaskakujących sposobów.

Sztuczna inteligencja i surrealizm

Sztuczna inteligencja maluje pejzaże

Pejzaże moga też powstawać w oparciu o screeny z gry komputerowej…

Więcej prac uzdolnionego nastolatka i algorytmów, które tworzy znajdziecie na jego Twitterowym profilu, który polecamy obserwować.

Sztuczna inteligencja i twórczość

Sztuczna inteligencja to nie tylko przekształcanie wyjściowych wzorców. Na podstawie wgranej i odpowiednio wytrenowanej bazy treningowej sztuczna sieć neuronowa zaprogramowana przez Robbiego Barrata tworzy samodzielne dzieła sztuki. Mechanizm tworzenia działa dokładnie w ten sam sposób jak w przypadku ludzi − twórczość jest niczym innym jak przetwarzaniem i przekształcaniem znanych nam pojęć i wzorów kulturowych. My też posiadamy swoistą „bazę treningową”, która pozwala nam na późniejsze eksperymentowanie z „materiałem wyjściowym”. Być może wytrenowana przez człowieka sztuczna inteligencja prześcignie w niektórych obszarach sztuki człowieka, który ją stworzy. Nawet jeśli tak się stanie, to dużo wody w Wiśle upłynie, zanim świat sztuki nie odważy się tego oficjalnie przyznać. Nam pozostaje śledzić rozwój AI w sztuce, który daje niespotykane dotąd możliwości przekształcania i tworzenia.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 408 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.



Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend