X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Już wkrótce HackArt – pierwszy w Polsce hackathon muzealny

W zabytkowych wnętrzach Muzeum Narodowego w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce hackathon muzealny – HackArt.  W dniach 26-27 maja 2018 programiści będą pracować nad nowatorskimi rozwiązaniami na styku sztuki i nowych technologii.

Podczas premierowej edycji HackArt, czyli pierwszego w Polsce muzealnego hackathonu organizowanego przez Muzeum Narodowe w Warszawie programiści przetestują możliwości sztucznej inteligencji (boty i wirtualnych asystentów) w kontekście sztuki i kultury. Zwycięskie projekty zostaną wdrożone do codziennej pracy zespołu Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w muzeum

Obserwujemy spektakularny rozwój technologii związanych ze sztuczną inteligencją – w aplikacjach i mediach społecznościowych coraz częściej do czynienia mamy z botami i wirtualnymi asystentami, które mają uczynić nasze życie łatwiejszym. Firmy na całym świecie zastanawiają się, jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji, by zyskać przewagę na rynku komercyjnym, a instytucje kultury –  jak przyciągnąć i zatrzymać nowych odbiorców. Działaniami w obszarze nowych mediów staramy się zainteresować publiczność, która do tej pory nie postrzegała instytucji muzealnej jako atrakcji, a przecież niemal każda wizyta w muzeum obecnie zaczyna się w Sieci – mówi Mateusz Labuda, Zastępca Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wspólnie z uczestnikami pragniemy wypracować rozwiązania, które włączą nowe technologie do codziennej pracy Muzeum, pomogą w jego promocji, wprowadzą elementy automatyzacji służące upowszechnianiu jego działań i zasobów, mówi koordynatorka wydarzenia Ewa Drygalska z Działu Komunikacji i Programów Publicznych MNW.

Kto może wziąć udział w hackathonie?

Do udziału MNW zaprasza zarówno osoby początkujące, jak i bardziej doświadczone: programistów (szczególnie tych zainteresowanych AI, grafików, projektantów interakcji (UX, UI), analityków danych, marketingowców, osoby zajmujące się promocją, studentów i absolwentów kierunków artystycznych lub historii sztuki. Uczestnicy będą pracować w interdyscyplinarnych zespołach, co stymuluje proces kreatywny i dostarczając mu paliwa w postaci różnych punktów widzenia, potrzeb i kompetencji. Ich pracy będą asystować mentorzy, którzy posłużą wsparciem merytorycznym podczas całego wydarzenia.

Prezentacja rozwiązań przed jury

Zespoły zaprezentują opracowane rozwiązania i prototypy w trakcie prezentacji przed Jury w składzie: Eliza Kruczkowska, Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji, Polski Fundusz Rozwoju, dr Aleksandra Przegalińska, ekspertka w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji, Mateusz Labuda, Zastępca Dyrektora MNW, Magda Biernat, dyrektorka zarządzająca Centrum Cyfrowego, dr Andrzej Kuśmierz, Współzałożyciel Warszawskiego Akceleratora Technologicznego WAW.ac, dr Renata Włoch, koordynatorka programu Society in Digital Age Instytut Socjologii UW / DELAB UW.

Partner strategiczny: Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju

Więcej informacji: https://hackathon.mnw.art.pl/

AI Buiness jest patronem medialnym wydarzenia.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 9 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.



Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend