X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

System oparty na AI, który stworzył youtuber, komplementuje psy i ich właścicieli

Jak sprawić, aby przeciętny dzień właściciela psa zmienił się w… nieco lepszy dzień? Rozwiązanie, a zarazem odpowiedź na to pytanie znalazł jeden youtuber – Ryder Damen. A swoją pracę udokumentował i zamieścił na platformie wideo.

Lubię twojego psa

“I like your dog” – właśnie taki komunikat słyszeli ludzie, którzy przechodzili obok domu Rydera ze swoim pupilem. Brzmi jak żart? Być może! Ale na pewno nie można odmówić youtuberowi tak ciekawego podejścia do AI, jak i pomysłu na poprawę nastroju innym ludziom. A wszystko zaczęło się od przyjemności, jaką sprawiało mężczyźnie obserwowanie psów za oknem. Ciekawość zaś sprawiła, że Ryder zaczął nagrywać transmisję live ze swojej ulicy, za pomocą kamery Raspberry Pi. W kolejnym kroku wgrał film i przekonwertował przez YOLOv3. A wszystko po to, aby za pomocą maszynowego uczenia, kamera nauczyła się rozpoznawać poszczególne obiekty, w tym ludzi, samochody i psy. Do całego urządzenia, na sam koniec, youtuber podłączył również megafon i wystawił go za okno. Od tamtej pory, za każdym razem, gdy kamera zobaczyła psa spacerującego z właścicielem, z megafonu wydobywał się wcześniej nagrany komunikat o treści: “lubię twojego psa”. Efekt zamieścił na swoim kanale w serwisie YouTube.

Ciekawe wykorzystanie sztucznej inteligencji

Na filmiku widzimy dość ciekawą reakcję ludzi na komplementy w kierunku ich oraz pupila. Takie wykorzystanie AI sprawia, że ludzie mogą spojrzeć na systemy o nią oparte jak na coś bardziej przyjemnego, co nie daje tylko może negatywnie wpływać na naszą przyszłość. W dodatku, widać tu również inną, równie ciekawą kwestię – dostępność. Youtuber bowiem wykorzystał AI w dość prosty sposób, przy użyciu narzędzi, którymi posługuje się na co dzień, czyli kamera Raspberry Pi i megafon. Natomiast odnośnie całości trzeba przyznać, że… urządzenie jest zdolne wywołać dobry nastrój. I to nie tylko w sąsiadach Rydera Damena, ale również w każdym, kto chociaż raz obejrzał wideo na jego kanale. Do czego i Was gorąco zachęcamy.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 18 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend