X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

MARVEL.ai – platforma umożliwiająca celebrytom zarabianie na swoim głosie

Jak umożliwić markom wykorzystywanie głosów syntetycznych gwiazd tak, aby nie musiały zjawiać się na miejscu? Odpowiedź na to pytanie znalazła firma Veritone, która stworzyła platformę MARVEL.ai. Oto nowy sposób na zarabianie pieniędzy dla marek oraz osób popularnych.

MARVEL.ai

Platforma stworzona przez firmę Veritone potrafi generować i tworzyć sztuczną mowę, opartą na głosie celebryty bądź innej znanej osoby. Tym samym, umożliwi on zarabianie pieniędzy markom wykorzystującym te głosy, bez konieczności obecności bycia przy całym projekcie gwiazdy. MARVEL.ai to produkt Voice-as-a-Service (VaaS), zatem głosy te będą również licencjonowane i odpowiednio zarządzane. Co ciekawe, samo urządzenie potrafi zmieniać tekst na mowę, jak i mowę na mowę. Opiera się on na autorskim silniku AI Veritone –  aiWARE. Jak twierdzi sam prezes, platforma ta jest przełomem dla świata kultury, rozrywki i marketingu.

Sam proces wykorzystania głosu oparty jest na AI, a algorytmy sztucznej inteligencji wykorzystują do generacji syntetycznego głosu te próbki, które uprzednio nagrały w studio gwiazdy. Co istotne, głos gwiazdy nie będzie wykorzystywany bez jej wiedzy. Wszystko będzie musiało być przez nią odpowiednio zatwierdzone. Natomiast jest to dla niej pewien rodzaj ułatwienia, ponieważ nie będzie ona zobligowana przyjechać na wyznaczone miejsce, w wyznaczonym czasie. Co wydaje się być znacznym ułatwieniem, np. podczas chęci zgrania poszczególnych kalendarzy ze sobą.

Komercjalizacja klonowania głosu

Nowa platforma ma być próbą komercjalizacji procesu klonowania głosu, a tym samym samej sztucznej inteligencji. Co ciekawe, przychodząc do firmy, klienci będą mogli poprosić o konkretną próbkę głosu i zdecydować czy chcą wykorzystać go podczas promocji produktu lub usługi. A już dziś wiele gwiazd przyznaje, że chętnie skorzysta z takiego rozwiązania i szybkiej formy zarobku. Sama firma zaś zapewnia, że nie tylko będzie ona przechowywać, udostępniać i automatyzować procesy głosowe, ale także zadba o odpowiednią ochronę. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu systemowi opartemu na chmurze i wiedzy Veritone w zakresie licencjonowania treści cyfrowych i zarządzania prawami. A zatem być może już niebawem, głos celebryty, który usłyszymy w reklamie to będzie efekt pracy AI. A o nagraniu reklamy na żywo, być może nie będzie już mowy.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 92 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend