X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Chatbot, który będzie udawał zmarłego przyjaciela to nowy pomysł od Microsofta

Jeżeli wydawało Ci się, że widziałeś już w życiu wszystko to…musimy Cię zmartwić. Microsoft postanowił to zmienić. Tym samym również, wykorzysta swoje cenne zasoby technologiczne, aby stworzyć chatbota, który uda celebrytę lub Twojego zmarłego bliskiego.

Opatentowany pomysł giganta

Pomysł Microsofta dotyczy stworzenia chatobota, który miałby zastąpić użytkownikom rozmowę z kimś, kto umarł lub po prostu- z wybranym celebrytą. Ich „charakter”, byłby oparty na zbieraniu danych biometrycznych, jak również tych z mediów społecznościowych. W celu jej stworzenia, Microsoft korzystałby z komentarzy, polubieni, ocen i nawyków wyświetleń, jakie miała lub ma wybrana przez nas pseudo-osoba. W planach jest również wykorzystanie danych muzycznych, polubieni, transakcji, wieku, zatrudnienia itd.

Całość dla giganta wydała się tak imponującym pomysłem, że ten postanowił całość opatentować. Decyzja ta jest uargumentowana tym, że wciąż trwają niektóre z badań dotyczące projektu.

Microsofcie – po co ci to?

Stare powiedzenie głosi, że gdy nie wiemy o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze. I doskonale sprawdza się ono również w tym przypadku. Microsoft bowiem nie chce jedynie ulżyć w cierpieniu osobie, która jest w żałobie po zmarłym. Firma chce w ten sposób zmonetyzować komunikację. Co to konkretnie oznacza? Na ten moemnt nie wiemy. Natomiast specjaliści przewidują, że znane osoby, takie jak Abraham Lincoln zaczną obsługiwać klienta w sprzedaży produktów i usług. Natomiast koneserzy chatbotów już z zaciekawieniem zacierają ręce.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 8 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend