X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Oto opaska, która pokazuje każdy element dłoni w 3D

Ciało ludzkie dla naukowców przestaje być tajemnicą. Niedawno, opracowali opaskę, która śledzi dokładne ruchy rąk, a następnie odtwarza je za pomocą technologii 3D. Oto w jaki sposób działa FingerTrak.

Jeszcze bardziej inteligentna opaska

źródło: techxplore.com

Naukowcy z Cornell University i University of Wisconsin w Madison dokonali przełomu w dziedzinie sprzętów do badania zakresu ruchów ludzkiej ręki. Wszystko za sprawą opaski o nazwie FingerTrak. Potrafi ona kontrolować ruchy cały czas, a następnie przedstawić je za pomocą obrazu 3D. Potrafi ona przetłumaczyć wiele pozycji ludzkich dłoni, w tym 20 pozycji stawów palców. Jest to możliwe dzięki kamerom termowizyjnym o niskiej rozdzielczości. Opaska z poziomu nadgarstka odczytuje kontury dłoni, a następnie przetwarza je z dużą dokładnością. I naukowcy już znaleźli dla niej wykorzystanie.

Innowacja, która pomoże ludziom

Do tej pory co prawda powstawały urządzenia monitorujące pracę rąk, ale nie były one tak lekkie, jak ta opaska. Jednym z przykładów jest chociażby niedawno testowana rękawica, tłumacząca język migowy na mowę. Naukowcy odpowiedzialni za projekt opaski, również nie wykluczają jej przydatności w świecie ciszy. Głusi mogliby używać swojego języka bez żadnego skrępowania, jedynie z włożoną opaską. Ale to nie jedyne jej wykorzystanie, o czym czytamy w serwisie techxplore.com. FingerTrak sprawdzi się również do rozmaitych gier w VR, a także monitorowaniu postępów zdrowotnych, np. po przebytej rehabilitacji czy udarze. Dodatkowo, jak mówi jeden z naukowców, ludzie nie doceniają potencjały tkwiącego w naszych dłoniach. A tak naprawdę, jej ruchy oraz ruchy naszych palców mówią bardzo wiele na temat naszego stanu zdrowia. W przyszłość, pozwoliłoby więc wykryć wcześniej wiele chorób, w tym Parkinsona i Alzheimera. Zastosowań takiego narzędzia jest bardzo dużo, więc trzymajmy kciuki za to, aby opaska jak najszybciej pomyślnie przeszła testy i w końcu mogła zostać wdrożona.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 23 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend