X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Google przy pomocy AI pomoże nam zrozumieć starożytne hieroglify

Google, przy pomocy AI, opracowało nową metodę nauki o starożytnym Egipcie. Nowa aplikacja ma posłużyć zarówno do zabawy, jak również ułatwienia pracy badaczom naukowym. A pomocne okażą się tu hieroglify.

Google i starożytny Egipt

Google opracowało nowe narzędzie o nazwie Google Arts & Culture Fabricius. Jak czytamy na blogu giganta, zadaniem Fabricius jest próba poznania tego starożytnego zapisu, zabawa oraz nauka. Dostajemy możliwość przetłumaczenia naszych własnych słów na hieroglify, a następnie możemy udostępnić je znajomym.

źródło: google.com

Hieroglify a nauka

Google dodaje jednak, że Fabricius to przede wszystkim narzędzie pozwalające badaczom na zgłębienie wiedzy w tematyce starożytnego Egiptu. Do tej pory bowiem, eksperci musieli samodzielnie wertować książki, robić tłumaczenia i rozszyfrowywać znaczenie hieroglifów. Fabricious natomiast to narzędzie z oprogramowaniem typu open source, które dekoduje egipskie hieroglify oparte na uczeniu maszynowym. Technologia oparta na AI potrafi zrozumieć czym jest hieroglif dziś i kiedyś. Powstał on we współpracy z  Australian Centre for Egyptology na Macquarie University, Psycle Interactive, Ubisoft i Egyptologists z całego świata. A jego nazwa wywodzi się od ojca epigrafii, nauki o starożytnych inskrypcjach. Naukowcy twierdzą, że może to być przełom w odkrywaniu i rozumieniu kultury starożytnego Egiptu zarówno przez naukowców, jak i miłośników tego egzotycznego kraju.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 185 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend