X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Niemiecka firma stworzyła modele bionicznych ptaków

Festo to niemiecka firma zajmująca się produkcją zminiaturyzowanych urządzeń robotycznych. Tym razem, zajęła się produkcją bionicznych ptaków, które robią ogromne wrażenie.

Pięć jaskółek

Festo, po serii projektów robotycznych  mew, meduz, motyli i kangurów, postanowiła zająć się produkcja jaskółek. BionicSwift, bo o tym projekcie mowa, to jaskółki. Jest ich pięć, a każda z nich waży około 45 gram i napędzana trzema silnikami. Ich skrzydła posiadają rozpiętość 26 cali i wykonane są z ultra lekkich piór, pomagających robotowi się wznieść. Dodatkowo, gdy już wzbiją się w powietrze, wiązka lameli podnosi się, aby zapewnić siłę noszenie. W locie, do złudzenia przypominają żywe stworzenia, co doskonale obrazuje film promocyjny.

Serwis techxplore.com wspomina również o 6 gramowej baterii noszonej przez ptaki oraz wbudowanym mikro systemie GPS. Niestety, akumulatory w tym momencie wystarczają jedynie na 7 minut lotu.

Jaki jest plan?

Celem firmy było stworzenie realistycznej floty bionicznych ptaków. Mają one szybować w powietrzu zgodnie ze wskazówkami pochodzącymi z ultra-bocznego systemu radiowego. Specjaliści w dziedzinach robotyki już szukają zastosowań dla modeli jaskółek. Oprócz wykorzystania ich, np. w filmie, można by również zastąpić nimi drony, a tym samym lepiej oddać widok z “lotu ptaka”. Festo mówi również o wykorzystaniu ich przy tworzeniu trójwymiarowych sieci GPS. Wierzą również w to, że bioniczne ptaki sprawdzą się do transportu materiałów, a tym samym zoptymalizują wykorzystanie przestrzeni w przyszłych fabrykach opartych na AI. Jednak na ten moment są to jedynie plany, gdyż tak jak wspominaliśmy, jaskółki potrafią latać jedynie przez 7 minut, ponieważ dokładnie tyle wytrzymuje ich bateria.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 44 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend