X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Naukowcy z MIT opracowali model sieci neuronowych, które uczą się podczas pracy

Dzięki nowym badaniom naukowców z MIT, sieci neuronowe mogą nabrać zupełnie innego wymiaru. Okazuje się bowiem, że mogą one już nabywać różne umiejętności podczas pracy.

Płynne sieci neuronowe

Płynne sieci neuronowe to nazwa odkrycia badaczy z MIT. Termin ten określa taki rodzaj sieci neuronowych, które mogą uczyć się podczas pracy. Jest to ogromny przełom, ponieważ wcześniej, aby wyposażyć sieć neuronową w odpowiednią dawkę wiedzy, należało poddać ją odpowiedniemu szkoleniu. Ta z kolei, przyswajała dane i korzystała z nich w momencie, gdy było to konieczne. Niestety, dawne sieci neuronowe nie radziły sobie, gdy na swojej drodze napotkały nowe przeszkody czy kwestie wymagające zupełnie innego myślenia, niż zawierała jej baza danych. Płynne sieci neuronowe natomiast poradzą sobie już z przeszkodami bez problemu.

Wzorzec i plany na przyszłość

Inspiracją dla naukowców był przykład mikroskopijnego glisty C. elegans. Badacze odwzorowali wpływ poszczególnych impulsów elektrycznych, a efekt okazał się zaskakujący. Płynne neurony pokonały bowiem najnowocześniejsze algorytmy szeregów czasowych, bez względu na dziedzinę, w której były badane.

Jak twierdzą naukowcy, to idealne narzędzie, które w przyszłości pozwoli udoskonalić autonomiczne samochody, sterowanie robotami, a nawet nauczanie ich języka naturalnego. To zatem kolejny, olbrzymi krok w dziedzinie sztucznej inteligencji. I wszystko wskazuje również na to, że nowy model płynnych sieci neuronowych, samodzielnie się uczących w czasie rzeczywistym, już niebawem zastąpi ten stary, który opierał się jedynie na materiałach szkoleniowych.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 67 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.



Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend