X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

USA powołało Krajowe Biuro Inicjatywy Sztucznej Inteligencji

Na mocy amerykańskiej ustawy o inicjatywie AI z 2020 roku,  Biuro ds. Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) powołało Krajowe Biuro Inicjatywy Sztucznej Inteligencji. Oto cel jego powstania.

Krajowe Biuro Inicjatywy Sztucznej Inteligencji

Krajowe Biuro Inicjatywy Sztucznej Inteligencji to nowa agencja, której zadaniem będzie rozszerzenie wielu już istniejących praktyk, polityk i inicjatyw, które dotyczą AI, w całym rządzie federalnym. Jak czytamy w oświadczeniu Białego Domu, ma ono również nadzorować i wdrażać amerykańską strategię dotyczącą sztucznej inteligencji. Dodatkowo, agencja ta ma za zadanie koordynowanie działań, nawiązywanie współprac w zakresie badań poznawczych w tymże obszarze tematycznym oraz kształtowanie polityki w całym rządzie, jak również w sektorze prywatnym. Powinna ona być otwarta na środowiska akademickie.

Co ciekawe, Komisja ds. AI będzie pełniła również rolę wyższego organu międzyagencyjnego, o którym mowa w ustawie. Biały Dom również zaznacza, że Krajowe Biuro Inicjatywy AI będzie sposobem na to, by jak twierdzą jego przedstawiciele, utrzymać USA na pozycji światowego lidera w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Pieczęć i jej znaczenie

źródło: whitehouse.gov

Biały Dom zaprezentował również logo, a właściwie pieczęć, która ma za zadanie charakteryzować Krajowe Biuro Inicjatywy AI. Orzeł oznacza bowiem, według Białego Domu, nienaruszalną suwerenność, siłę i ducha USA.

Co ciekawe, w tym przypadku wyłania się on z sieci neuronowych. Te zaś, reprezentują białe węzły. Całość ma pokazać jak wielką moc ma AI. Podobnie jak zobowiązania USA do przywództwa w AI oraz całościowego podejścia do kwestii badań i rozwoju sztucznej inteligencji. Złote liście laurowe zaś, mają nadać tytuł urzędu dla Krajowego Biura Inicjatywy AI. Mają też być symbolem harmonizacji badań i edukacji Stanów Zjednoczonych. I w końcu 7 gwiazd. Przedstawiają one założenia Urzędu w siódmej dekadzie, w dziedzinie AI, zaczynając od tej przełomowej z 1956, w warsztacie Dartmouth.

Jak twierdzą mieszkańcy USA, to nowy początek dla państwa, które wkroczy w zupełnie nową erę technologiczną.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 21 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend