X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Najciekawsze aplikacje do rozszerzonej rzeczywistości

Sztuczna inteligencja to nie tylko projekty związane z medycyną, poprawą jakości życia człowieka czy inteligentnych rozwiązań. To również AR i aplikacje, dzięki którym możemy się tą rozszerzoną rzeczywistością bawić.

Oto kilka aplikacja z ciekawym wykorzystaniem technologii AR. Pomogą one zarówno w nauce nowych rzeczy, jak też rozrywce. Ponadto, mogą tez doskonale sprawdzić się w roli praktycznych narzędzi na co dzień.

Inkhunter

źródło: apps.apple.com

Planujesz nowy tatuaż? To aplikacja dla Ciebie. Po jej zainstalowaniu, możemy wybrać odpowiedni wzór lub dodać własny, a następnie za pomocą wirtualnej rzeczywistości nanieść go na skórę. Pozwoli to nam ocenić, czy projekt tatuażu pasuje w danym miejscu i nie pozwoli nam się szybko znudzić. A to bardzo istotne w monecie, gdy chcemy zaprzyjaźnić się z jakimś wzorem już na całe życie. Zobaczcie jak aplikacja wygląda w praktyce.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Civilisations AR

źródło: play.google.com

Civilisations AR to niezła gratka dla fanów historii. W zasadzie to możliwość spojrzenia na nią w swoim otoczeniu  poprzez rozszerzoną rzeczywistość. Zobaczymy dzięki tej aplikacji starożytne sarkofagi, rzeźby i wiele innych artefaktów historycznych. Wszystko z dokładnym opisem, który możemy albo przeczytać, albo posłuchać. Dodatkowo, dostajemy szansę prześwietlenia obiektu i zrobienia jemu zdjęcia. Na pewno aplikacja ta sprawdzi się wśród najmłodszych lecz także tych dużych wielbicieli historii.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

MeasureKit

źródło: apps.apple.com

Prawdopodobnie są takie osoby, co zawsze mają co mierzyć. I tu, wykorzystanie aplikacji MeasureKit wydaje się rozwiązaniem idealnym.  Do wykorzystania dostajemy: linijkę, magnetometr (mierzenie pola magnetycznego), trajektorię (mierzenie za pomocą rysunku), znaczniki, kąty, wysokość osoby, wizualizację wielkości danego przedmiotu czy poziomicę.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Euclidean Lands

źródło: apps.apple.com

To jedna z najwyżej ocenianych aplikacji z AR. Niestety, jest ona dostępna jedynie dla użytkowników iOS. Euclidean Lands to gra logiczna, polegająca na odpowiednim ułożeniu kostek tak, aby pokonać po drodze wrogów. A wszystko to w trójwymiarze, gdzie tłem jest, np. nasz salon. Doskonała rozrywka, która dodatkowo pobudza nasze szare komórki.

Pobierz na iOS

Human Anatomy Atlas 2021

źródło: apps.apple.com

Ten atlas został uznany jako jedna z najlepszych aplikacji w App Store w roku 2017. Ponadto, jest to również zwycięzca nagród takich jak: Excellence Association of Medical Illustrator, Digital Health Awards za aplikacje mobilne oraz W3 Awards dla mobilnej edukacji. Stworzona została z myślą o osobach pracujących w medycynie lub studentów tegoż kierunku. Dzięki niej, użytkownik ma szansę poznać ruchy naszych mięśni, układ żylny i wiele innych części ciała skrywanych pod skórą.

Pobierz na iOS

Pobierz na Android

Night Sky

źródło: apps.apple.com

Ta aplikacja to doskonała próba zapamiętania wszystkich układów gwiazd oraz ciekawostek o planetach i satelitach. Z całą dokładnością mamy też szansę poznać struktury wewnętrzne innych planet, a także odpowiedzieć na pytania w tak zwanym nocnym quzie. I pomyśleć, że to wszystko dzięki technologii AR, dzięki której mamy możliwość połączenia świata wirtualnego z tym naszym, rzeczywistym. Niestety, to również aplikacja jedynie dla użytkowników systemu operacyjnego iOS.

Pobierz na iOS

A takich aplikacji jest naprawdę bardzo dużo. Wiele z nich jest znanych, jak np. Pokemon Go. My natomiast, zdecydowaliśmy się wybrać najciekawsze aplikacje do AR według nas. Wszystkie nasze propozycje udowadniają, że dzięki AI nie tylko możemy liczyć na poprawę naszego życia, ale również zapewnić sobie znakomitą rozrywkę.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 463 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend