X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Impulse Neuro-Controller – czyli specjalna rękawica dla graczy komputerowych

Czasami w grze komputerowej, wygranego od przegranego dzielą milisekundy. Jedna z firm, postanowiła zatem pomóc graczom i stworzyła specjalny kontroler zakładany na dłoń. Jego działanie będzie oparte na impulsach wytwarzanych przez mięśnie.

Rękawica wyśniona przez graczy

Startup z Kandy, Brink Bionics, opracował urządzenie, którego zadaniem jest zwiększenie szybkości, a tym samym efektywności graczy. Urządzenie nosi nazwę Impulse Neuro-Controller i działa w zasadzie już od momentu, gdy gracz pomyśli o jakimkolwiek działaniu. Wygląda ono jak zwykła rękawica bez palców i posiada wbudowane czujniki. Te z kolei, wykrywają impulsy, które wytwarza nasz organizm, zanim jeszcze zamienią się one w realny ruch mięśni. Taki system, jest w stanie zmniejszyć czas reakcji na sytuację w grze gracza ze 150 milisekund, nawet do zaledwie 80 milisenkund. Co ciekawe, Impulse Neuro-Controller może być wykorzystywany w połączeniu z myszką lub jako samodzielne urządzenie sterujące.

Czy takie rozwiązanie spodoba się graczom?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że aby być szybszym, gracz na pewno jest w stanie przetestować i spróbować wielu urządzeń. To szczególnie najwyraźniej zwróciło ich uwagę. Fundusze na ten cel, zostały bowiem zgromadzone w ramach kampanii crowdfundingowych na Kickstarter i Indiegogo. Zaś film promocyjny urządzenia był tak popularny, że cel finansowy startupu został osiągnięty w zaledwie 12 godzin.

Na uznanie zasługuje w tym przypadku również samo hasło reklamowe urządzenia. Jest ono chwytliwe, chociaż bardzo adekwatne. Brzmi: „Pozwól impulsom ciała wykonać następny ruch”. I najwyraźniej wszystko wskazuje na to, że już niebawem gracze pozwolą ciału na wykonanie kolejnego ruchu w grze. Dystrybucja urządzenia ma bowiem rozpocząć się w kwietniu tego roku, a cena Impulse Neuro-Controller będzie wówczas wynosiła 160 dolarów. Na początku jednak nie będzie dostępna dla użytkowników Maca, bowiem kompatybilna będzie jedynie z systemem Windows. Jednak kto wie jak potoczy się przyszłość i jak długo zajmie firmie jej przystosowanie również dla użytkowników urządzeń popularnego jabłuszka.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 34 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend