X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Inteligentne łazienki stworzą Ci domowe SPA

Sztuczna inteligencja i nowe technologie pomagają zadbać o nasze zdrowie. Jak się okazuje, także nasze codzienne samopoczucie psychiczne. Dowodem na to jest projekt firmy Kohler, który może stać się hitem roku 2021.

SPA w Twojej łazience

Ciężki dzień, stresujący tydzień i nieprzespane noce. Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia potrzebuje odpowiedniej dawki relaksu. I dokładnie o tym pomyślała firma Kohler, projektując plan idealnej, inteligentnej łazienki.

W jej skład wchodzi wanna, sedes, a także bezdotykowe baterie. Sedes zostanie wyposażony w automatycznie otwierającą się i zamykającą klapę sedesu, z możliwością podgrzewania deski, a także sterowania nią za pomocą pilota lub głosu. Bezdotykowe baterie łazienkowe zaś zostaną wyposażone w specjalne, inteligentne czujniki. Dzięki nim będziemy mogli, np. włączać wodę bez uprzedniego jej dotykania. Jest również ona – inteligentna wanna. To najnowszy produkt firmy Kohler, którym użytkownik może sterować za pomocą aplikacji.

Dziś luksus, jutro codzienność

Za pomocą specjalnej aplikacji możemy odpowiednio dobierać rodzaje masażu do naszych preferencji, podłączyć naszą ulubioną playlistę, sterować oświetleniem i generować zapachy różnych olejków eterycznych. Żyć nie umierać! Gdyby tylko cena wanny była nieco niższa. Na ten moment bowiem jej podstawowy model to koszt w okolicach 24 tysięcy złotych. Natomiast wersja ekskluzywna, Infinity Experience to już ponad 60 tysięcy złotych.

Nie zmienia to jednak faktu, że już coraz częściej nasze udogodnienia domowe będą opierały się o AI i nowe technologie. I chociaż teraz traktujemy je jako nowinki, za jakiś czas być może staną się one czymś naturalnym, co umili nam życie codzienne. Tym bardziej, że nauka i technologie nabierają coraz szybszego tempa. Dlatego trzymajmy kciuki, abyśmy mogli pewnego dnia zrelaksować się w sterowanej aplikacją wannie.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku