X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Zastosowanie AI w przemyśle podczas kolejnej edycji AI & Big Data Congress

W jaki sposób sztuczna inteligencja wypłynie na świat produkcji i pomoże w analizie danych? Ostatnia szansa na zakup biletu na AI & Big Data Congress.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w przemyśle, to zagadnienie, które dopiero od niedawna funkcjonuje w biznesie. Czy używanie tego terminu w tym kontekście jest nad wyrost? Czy z perspektywy polskiego rynku, idea uczących się algorytmów wspierających produkcję, to jedynie daleko wysunięte prognozy? Z całą pewnością mamy do czynienia z dużą liczbą danych, którą trzeba umiejętnie zagospodarować.

O praktycznym wykorzystaniu danych będzie traktować wiosenna edycja AI & Big Data Congress, która odbędzie się już w najbliższych dniach, 12-13 marca 2019 r., w Sheraton Warsaw Hotel. To ostatnia szansa na zakup biletu na wydarzenie!

Jak dane zmieniają świat produkcji?

Statystyki mówią same za siebie. 75% danych nie jest wykorzystywana przez firmy. Stwarza to duży obszar do pracy, tym bardziej dla branży produkcyjnej. Mądrze wykorzystane dane środowiskowe mogą być idealnym materiałem do przewidywania awarii i to nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Największym wyzwaniem jest obróbka i przygotowanie tych informacji, aby stały się użyteczne dla dalszej analizy. Pojawia się tutaj pytanie, które dane można wprowadzić do algorytmu, bo tylko wtedy można mówić o rozwoju sztucznej inteligencji.

Ten temat zostanie wyeksponowany podczas AI & Big Data Congress, który stanowi platformę do rozmów o przyszłości automatyzacji produkcji. Dane obecne są również w szeroko rozumianym marketingu. Korzystając z pomocy firm technologicznych, zmienia on myślenie o współczesnej reklamie, która coraz częściej staje się nowoczesną, spersonalizowaną komunikacją.

Futurystyczna wizja biznesu

AI niesie z całą pewnością rewolucję i zmienia oblicze przyszłości biznesu. Z mediów dowiadujemy się o szerokiej gamie zastosowań sztucznej inteligencji m.in. w rekrutacji pracowników, przy wycenie szkody pojazdu czy wykrywania korków na drodze. Mimo bezsprzecznych zalet wynikających z wdrożenia AI, trzeba również zdawać sobie sprawę z zagrożeń, które są z nią związane. Stwarza to platformę do odważnych dyskusji na temat zbierania informacji o obywatelach, niepożądanych zachowań AI czy też jej praw oraz uprzedzeń jakimi obarczona jest sztuczna inteligencja.

Skoro mowa o przyszłości, to nie może zabraknąć trendów obowiązujących w kraju i na świecie. Pomysłem na poznanie kierunku w jakim zmierza biznes, jest stworzenie przestrzeni dla startupów, które poprzez prezentację swoich projektów, dadzą garść inspiracji do działania.

Kolejna edycja wydarzenia

Ostatnia edycja kongresu okazała się dużym sukcesem. Ponad 600 uczestników w ciągu dwóch dni wydarzenia mogło się dowiedzieć m.in. o tworzeniu oraz implementacji narzędzi AI, kwestiach marketingowych i nowym podejściu do klienta. 10. AI & Big Data Congress przedstawił kierunek w jakim zmierza cały świat i podał pragmatyczne przykłady wdrożeń, które mają już swoje zastosowanie w firmach. Odbyło się to głównie dzięki dużej ilości use cases, które przedstawili goście z Polski oraz z zagranicy. Znakomici prelegenci opowiedzieli o swoich doświadczeniach wykorzystania sztucznej inteligencji i dużych zbiorów danych.

AI & Big Data Congress to unikatowe wydarzenie w skali naszego kraju, ponieważ z jednej strony jest to spotkanie biznesowe jednak skupia osoby zarówno z managementu, ale i ludzi, którzy na co dzień pracują z technologią. W czasie wydarzenia możemy posłuchać, co jest blisko produkcji, jakie są plany na najbliższe lata oraz jakie są nowinki technologiczne, co udało się wdrożyć, jakie są sukcesy, ale również wyzwania – twierdzi dr Paweł Rzeszuciński, Chief Data Scientist, Codewise, członek Forbes Technology Council oraz European AI Alliance.

W tej edycji, tak jak ostatnio, w agendzie pojawi się sesja round tables. Uwielbiana przez uczestników formuła, pozwala zderzyć ze sobą różne perspektywy na ten sam temat. Jest to element kongresu w którym uczestnicy mogą się wypowiedzieć i w wąskim gronie dyskutować nad wybranymi problemami z obszaru sztucznej inteligencji i przetwarzania dużych zbiorów danych.

Zwieńczeniem pierwszego dnia AI & Big Data Congress będzie Industry & AI Night. Podczas jej trwania nagradzani są laureaci Konkursu AI Awards, w następujących kategoriach:

▪      AI Innovator

▪      Big Data Innovator

▪      Person of the Year

Nagrody przyznawane są przez niezależną Kapitułę Konkursową, w której zasiadają reprezentanci szerokiego spektrum zagadnień, cieszący się uznaniem w polskim środowisku, co wpływa na obiektywizm w wyłanianiu laureatów.

Kongres realizowany jest w ramach działalności grupy MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe w Polsce dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Wszelkie informacje na temat AI & Big Data Congress można znaleźć za pośrednictwem oficjalnej strony kongresu: www.bigdatacee.pl oraz profili społecznościowych na portalach Facebook, Twitter oraz LinkedIn.

AI Business jest patronem medialnym wydarzenia.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 34 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend