X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Sztuczna inteligencja tworzy animację 3D na podstawie jednego zdjęcia

Tworzenie animacji 3D to czasochłonny i kosztowny proces. Dzięki sztucznej inteligencji produkcja prostych animacji jest możliwa na podstawie zaledwie jednego zdjęcia. Czy wspomniana technologia już wkrótce zawojuje rynek i przestrzeń w muzeach?

Do animacji jeden krok

Oprogramowanie „Photo Wake-Up” zostało stworzone przez doktoranta Chung-Yi Wenga, Briana Curlessa i Ira Kemelmachera-Shlizermana z Uniwersytetu w Waszyngtonie. Algorytm, na podstawie jednego zdjęcia, jest w stanie zidentyfikować i zakodować poszczególne elementy fizjonomii człowieka i następnie „wprowadzić” go w naturalny, zgodny z posturą ruch – postać może np. wyjść z ramki obrazu, biegać, siedzieć lub skakać. Animacja „dzieje się w trójwymiarze”, postać możemy obrócić, nałożyć na nią nowe tło etc. Dane wyjściowe, na podstawie którego algorytm koduje animację, to płaski, dwuwymiarowy obraz.

Co ważne, postacie poruszają się z zadziwiającą płynnością. Algorytm doskonale poradził sobie z postacią koszykarza Steve Curry’ego, chłopca z graffiti Banksy’ego, a nawet ze zdeformowaną sylwetką pochodzącą z obrazu Pablo Picassa („Maya with Boat”).

Poprzednie próby opracowania podobnego rozwiązania były o wiele mniej spektakularne, wręcz można powiedzieć, że efekt miał charakter karykaturalny; postacie poruszały się nienaturalnie i wprawiały oglądającego bardziej w rozbawienie niż podziw.

Z perspektywy wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie, bardzo ważna informacja. Oprogramowanie jest w pełni kompatybilne z rozwiązaniami rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality). Wydaje się niemal pewne, że algorytm wkrótce zostanie wykorzystany na szeroką skalę przez wszelkiego rodzaju muzea oraz inne sektory rynku związane z branżą rozrywkową, a także interaktywną reklamę.

Źródło: grail.cs.wahington.edu


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 2 100 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend