X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

To oprogramowanie VR pozwoli naukowcom zaglądać między komórki w organizmie

Medycyna korzysta z każdej możliwości, aby zdrowie ludzkie nie było już tajemnicą. Dzięki temu, na pewno łatwiej byłoby szybciej wykryć konkretne choroby, czy znaleźć lekarstwo. Zwłaszcza wtedy, gdy nowe rozwiązanie umożliwiłoby dokładne obejrzenie każdej komórki.

vLume- oprogramowanie VR

Nie tak dawno, pojawiły się informacje na temat możliwości, jakie niesie za sobą wykorzystanie oprogramowania vLume. Zostało ono stworzone przez naukowców z University of Cambridge i firmę Lume VR Ltd. Jak się okazuje, umożliwia ono dogłębną analizę i wizualizację danych mikroskopowych. W rezultacie oznacza to, że za jej pomocą naukowcy będą mogli “poruszać się” między komórkami, analizować je, a w rezultacie opracować nowe metody leczenia chorób. Jak twierdzi jeden z głównych badaczy, vLume to rewolucyjne oprogramowanie, przenoszące ludzi do nanoskali. pozwala ona naukowcom zwizualizować, kwestionować i nawiązywać interakcję z biologicznymi danymi w 3D. Dzięki temu, naukowcy będą w stanie odpowiedzieć na wiele pytań zadawanych do tej pory.

źródło: techxplore.com

Ta metoda pozwala również w prosty sposób udostępniać poszczególne zbiory danych naukowcom na całym świecie, co pozwoli połączyć siły medyków w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania problemu. Co ciekawe, dane te mogą być przesyłane zarówno za pomocą obrazu, jak i pliku wideo.

Nowa szansa w medycynie

Naukowcy przewidują, że ulepszenie tej metody może prowadzić do przełomowych odkryć, np. w badaniach dotyczących krwi, białaczki itd. Dodatkowo, pozwala naukowcom spojrzeć na komórki znajdujące się w ludzkim organizmie z zupełnie innej strony. Dzięki takiemu rozwojowi, medycy i farmaceuci już niebawem będą mogli rozpocząć badania nad lekami, które rzeczywiście będą działać na przyczynę, która będzie lepiej dostrzegalna, gdy badacz znajdzie się “w środku” problemu.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 9 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend