X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Sztuczna inteligencja napisała sztukę teatralną o nazwie THEaiTRE

Sztuczna inteligencja nie przestaje zadziwiać i udowadnia po raz kolejny, że może znaleźć swoje miejsce w kulturze. Tym razem, postanowiła napisać sztukę teatralną o nazwie THEaiTRE. Pokazuje tym samym, że historia lubi zatoczyć koło.

Przedstawienie teatralne RUR

Zbliża się stulcie przedstawienia teatralnego RUR. W związku z tym, u naukowców z Uniwersytetu Karola, Teatru Švanda i Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze zrodził się pomysł odwrócenia sytuacji w sztuce. W RUR to człowiek napisał o robocie, a w THEaiTRE zaś to robot napisze o mężczyznach. Projekt ten ma bowiem połączyć sztuczną inteligencję, człowieka i teatr. W tym celu, badacze zrobili przegląd literatury, która powstała do te pory, a także zbadali potencjał sztucznej inteligenci w kwestii możliwości tworzenia poszczególnych form sztuki, w tym pisania. W kolejnym etapie naukowcy podzielili pisanie na części tak, aby AI mogła generować mniejsze części tekstu, aby uniknąć chaosu przy tworzeniu całości. Celem jest stworzenie całości do stycznia 2021 roku, kiedy to planowana jest premiera spektaklu. Jak czytamy w serwisie techxplore.com, do tej pory naukowcy zaczęli eksperymentować z modelem językowym GPT-2, opracowany przez konsorcjum OpenAI i przeszkolony w zakresie tekstów w języku angielskim online.

Niesamodzielna AI

Naukowcy przyznają, że napisanie przez sztuczną inteligencję tego przedstawienia, będzie się wiązało z ogromnym nadzorem ze strony człowieka. Jednak w przyszłości planują tak usprawnić system, aby tekst w całości mógł powstać jedynie przy udziale robota. Jeżeli te plany się ziszczą, prawdopodobnie zawody, gdzie główną rolę odgrywa pisanie, mogą ulec zmianie. I chociaż do tego jeszcze daleka droga, trzeba przyznać, że na sam projekt przychylnie patrzą zarówno miłośnicy teatru, jak i sztucznej inteligencji. Każdy jest bowiem ciekawy efektu finalnego przedstawienia o nazwie THEaiTRE.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 171 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend