X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

SoundWear – gadżet, który pomoże dzieciom odkrywać dźwięki poprzez zabawę

Zbyt długą obecnością dziecka przy komputerze martwią się nie tylko rodzice, ale również naukowcy. Dlatego naukowcy z KAIST opracowali gadżet o nazwie SoundWear. Jego zadaniem jest wzmacnianie doznań dźwiękowych u dzieci podczas zabawy.

Bransoletka wzmacniająca doznania

Zadaniem bransoletki jest wzmacnianie doznań dźwiękowych podczas zabawy.  Pozwala to improwizować dzieciom na świeżym powietrzu, a przy tym rozwija wyobraźnię. Dźwięki uruchamiają się poprzez dotyk bransoletki lub ruch ręką. Do wyboru jest kilka wariantów dźwiękowych, np. instrumentalne, gdzie za pomocą ruchów ręką dziecko może wyobrażać sobie grę na gitarze czy pianinie.  Najlepiej jednak obrazuje to poniższy filmik.

Jak czytamy w serwisie techxplore.com, badania ilościowe i jakościowe wykazało, że dzieci wydłużały czas zabawy, a dźwięki wywoływały w dzieciach odmienne zachowanie i pobudzenie wyobraźni. Jest jednak jeszcze jedna zaleta urządzenia – dzieci dużo częściej wybierały zabawę wraz z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu.

Naukowcy w służbie dzieciom

Celem naukowców było ukazanie innych metod i możliwości zapewnienia dzieciom rozrywki przy wykorzystaniu nowych technologii. Ta inteligentna bransoletka jest bowiem dowodem na to, że nie zawsze muszą mieć one negatywny wpływ na zdrowie dziecka, a wręcz przeciwnie. Nowe technologie mogą również zachęcić je,np. do aktywności fizycznej. A badania udowodniły także zadowolenie dzieci należących do grupy badawczej. Sama bransoletka została doceniona też na Konferencja ACM. Otrzymała ona tam wyróżnienie honorowe za znalezienie się w pierwszej 5 spośród wszystkich zgłoszeń na konferencję.

 


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 40 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend