X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

AI stworzyła realistyczne mecze tenisa oparte na rzeczywistych graczach

Sztuczna inteligencja zaskoczyła tym razem fanów tenisa ziemnego. Przy jej udziale zostało bowiem stworzone odwzorowanie meczu przy udziale prawdziwych gwiazd sportu z tej dyscypliny.

Mecz tenisa ziemnego jak żywy

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali gracza o nazwie Vid2Player. Jego działanie oparte jest o sztuczną inteligencję i potrafi odpowiednio generować przebieg meczu, z udziałem największych gwiazd sportu z tej dyscypliny, czyli Rogera Federera, Sereny Williams, Novaka Djokovića i Rafaela Nadala. Cała gra bardzo realistycznie, a sam efekt możemy zobaczyć na poniższym filmie.

Jak czytamy w serwisie techxplore.com, naukowcy w tym projekcie przyjęli zupełni inny model działania. Postaci w grze nie są bowiem nowe, tworzone od początku, a jedynie odzwierciedlają realnych graczy, co z kolei było możliwe dzięki wcześniejszym nagraniom wideo. Dodatkowo, jak przekonują naukowcy, symulowana rozgrywka jest praktycznie nie do odróżnienia od tej rzeczywistej.

Realny wpływ na wynik meczu

Ta gra może być dobrym rozładowaniem emocji po niesatysfakcjonującym nas meczu. Vid2Player może bowiem odtwarzać realne mecze w tenisa, ale z racji tego, że jest interaktywny, użytkownik może wpływać na zmiany nawet w trakcie rozgrywania meczu.

To ogromny krok w branży gier, gdzie wykorzystywana jest AI, ale niestety powstało również wiele spekulacji na temat negatywnego wpływu takich działań, jak manipulowanie treściami wideo. Jednak w tym przypadku,jak również w wielu innych związanych z AI, zawsze znajdą się zarówno plusy, jak i minusy takiej innowacji.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku