X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Sztuczna inteligencja asystentem poety, czyli nowe narzędzie od Google

Chciałbyś pisać wiersze niczym poeci z dawnych lat? Tego sztuczna inteligencja za Ciebie nie zrobi, natomiast załatwi Ci odpowiednią pomoc wielkiego wieszcza, który Cię inspiruje, a niestety nie żyje już od wielu lat. Niemożliwe? Nie dla Google i AI.

Google wymyśliło wirtualnego asystenta w postaci AI, który pomaga nam napisać wiersz. Narzędzie nosi nazwę Verse by Verse i zostało wyszkolone za pomocą maszynowego uczenia. Wszystko oczywiście zachowując pierwotną gramatykę i styl pisania wielkich poetów. Na czym ono dokładnie polega? Otóż wchodząc w link, który znajdziecie na końcu artykułu, Waszym oczom ukaże się 22 słynnych poetów.

źródło: sites.research.google

Wśród autorytetów i inspiracji znalazły się tak wielkie nazwiska jak: Emily Dickinson, Robert Frost, Paul Laurence Dunbar i Edgar Allan Poe itd.

Jak napisać wiersz?

Napisanie wiersza nigdy nie było tak proste, a jednocześnie zabawne. Po wejściu w link wybieramy maksymalnie trzy nazwiska naszych inspiracji. Kolejnym krokiem jest wybranie formy wiersza: czterowiersz, dwuwiersz lub wiersz wolny. Musimy również zaznaczyć liczbę sylab. Do wyboru mamy od 4 do 12. 

Kolejny krok to już praca twórcza. Naszym zadaniem jest wpisanie pierwszego wersu, dla którego sztuczna inteligencja przygotuje kolejne, pasujące zdania, oczywiście zachowując indywidualny poziom, język i styl wybranych przez nas poetów. My możemy wybrać spośród 9 propozycji, czyli trzy wersety od każdego wybranego wcześniej poety.

źródło: sites.research.google

Gdy długość poematu będzie już dla nas zadowalająca, klikamy finish i… cieszymy się swoim pierwszym dziełem. W tym przypadku wadą może okazać się obsługa narzędzia jedynie w języku polskim. Natomiast zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił z dwóch powodów. Pierwszy z nich to dobra zabawa podczas tworzenia, a drugi to po prostu przekonanie się na własnej skórze w jaki sposób działa Verse by Verse i docenienie ciekawej pracy Google.

Aby stworzyć swój wiersz przy użyciu AI, wystarczy kliknąć TU. Narzędzie jest całkowicie darmowe.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 3 604 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend