X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

AI pomoże w przyszłości zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych

W jaki sposób wykorzystać sztuczną inteligencję z pożytkiem dla środowiska? Odpowiedź znajduje się w raporcie Capgemini i wskazuje, że za jej pomocą można zredukować emisję gazów cieplarnianych. Zobaczcie, czego jeszcze dowiadujemy się z raportu.

Sztuczna inteligencja w walce z emisją gazów cieplarnianych

Jak wynika z raportu Capgemini, w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat, globalna emisja gazów cieplarnianych powinna zmniejszyć się o 16%. I to za sprawą sztucznej inteligencji.

Sugeruje ono również, że wszelaka pomoc AI w branżach motoryzacyjnych, przemysłowych, energetycznych i innych może ograniczyć znacznie emisję gazów. Co więcej, raport zawiera przykłady wartych uwagi działań opartych na sztucznej inteligencji, które pozytywnie wpływają na nasze środowisko. Wśród nich znalazły się sprzęty do identyfikacji defektów i przewidywania awarii sprzętu. Pozwalają one nie tylko szybko zareagować, ale również nie przerywać prac biznesowych.

Niestety, w badaniach są również niezbyt optymistyczne dane. Dziś bowiem zaledwie 13% organizacji potrafi połączyć ze sobą dbanie o środowisko wraz z wdrożeniami opartymi na AI. Co ciekawe, wiele firm wspomniało również, że wolałoby zrównoważyć swój wkład węglowy niż szukać bądź wdrażać nowe rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

O raporcie

Czy raport ten możemy potraktować jako rzetelne źródło wiedzy? Oczywiście, że tak. Capgemini przeprowadziło bowiem ankietę wśród 800 dyrektorów zajmujących się zrównoważonym rozwojem i technologią z 400 organizacji. Dodatkowo, już prawie połowa korzysta z rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji – chociaż w zupełnie innych celach. Warto również zaznaczyć, że wiele z nich wykorzystuje AI do redukcji emisji o 12,9%, poprawy efektywności energetycznej o 10,9% i zmniejszenia ilości odpadów o 11,7%. To z kolei, biorąc pod uwagę fakt, że tendencja wdrożeń pozostanie niezmienna, może wpłynąć na zmniejszenie o 16% emisji gazów cieplarnianych, co jest małym powodem do radości już dziś.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 101 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend