X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Supremacja kwantowa – zobacz postęp technologiczny Google

Google wraz ze swoim zespołem osiągnęło poziom supremacji kwantowej. Wszystko za sprawą naukowców giganta, pod przewodnictwem Johna Martinisa. Co więcej wiemy na ten temat?

Czym jest przyspieszenie kwantowe?

Jak czytamy na stronie technologyreview.com, przyspieszenie kwantowe jest jednym z najpotężniejszych, ponieważ jego działanie opiera się na bitach kwantowych lub kubitach. Klasyczne bity wykorzystują albo 1, albo 0, natomiast te kwantowe mogą stać się kombinacją obu. Przez wielu, badania Google’a są wielkim krokiem dla technologii. W dodatku może to znacznie wpłynąć na rozwój sztucznej inteligencji, ponieważ daje jej nowe możliwości łączenia sieci danych bez ograniczeń. Dzięki temu, możemy za niedługo stworzyć nowe bazy leków, szybciej tworzyć nowe materiały, itd.

Skąd wiemy o badaniach Google’a?

Pierwsze doniesienia w tej kwestii pojawiły się na oficjalnej stronie NASA. Niestety zniknęła ona dość szybko z serwerów. Mimo to, wieść zdążyła roznieść się po świecie. Samo Google nie komentuje wiadomości na ten temat. Co ciekawe, nowy komputer kwantowy przewyższył oczekiwania zarówno Google’a, jak również NASA. Jak podaje Financial Times w swoim raporcie, procesor kwantowy Google był w stanie wykonać obliczenia w ciągu trzech minut i 20 sekund. Nie byłoby to zbyt szokujące doniesienia, gdyby nie zestawiono ich z osiągnięciami obecnego superkomputera, który na takie obliczenia potrzebowałby około 10 000 lat.

Co prawda rozwój komputerów kwantowych wciąż jest przed nami. Jednak być może właśnie teraz jesteśmy świadkiem największego przełomu w dziedzinie technologii i sztucznej inteligencji.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 31 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend