X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Rolnictwo a sztuczna inteligencja? Naukowcy widzą nowe możliwości

Naukowcy znaleźli sposób na to, aby wykorzystać AI do wsparcia przemysłu rolniczego. Sam pomysł, chociaż powstał z myślą o mieszkańcach Florydy, którzy mają małe zapasy żywnościowe, budzi wiele zastrzeżeń etycznych.

Sztuczna inteligencja a rolnictwo

Naukowcy wierzą w potencjał sztucznej inteligencji i jej wykorzystanie w przemyśle rolniczym, a konkretnie mleczarskim. To rozwiązanie mogłoby przynieść korzyści przemysłowi hodowlanemu na Florydzie.

AI mogłaby pomóc farmerom w lepszym zapoznaniu się z potrzebami stada. W jej zasięgu będzie bowiem analiza wszelakich danych, a badacze zajmujący się zwierzętami UF/IFAS, przy współpracy z informatykami, mogą dzięki temu opracować odpowiednie systemy pracy, jak i ich wpływ na poszczególne grupy zwierząt.

Jak wspominają, pomogłoby to także w procesie karmienia. Oznacza to, że za pomocą AI, możliwe byłoby sprawdzenie w jaki sposób poszczególne rodzaje paszy łączą się z konkretnym zwierzęciem, uwzględniając jego genetykę, a tym samym, ograniczyć mu niepotrzebny stres. Dzięki temu, taka hodowla stałaby się również bardzie humanitarna i to człowiek byłby dla zwierzęcia, a nie zwierzę dla człowieka. Sztuczna inteligencja wpłynęłaby również na szybsze wykrycie oraz zapobieganie różnym chorobom, zwłaszcza tym na tle pokarmowym.

Mroczne aspekty tego pomysłu

O ile proces żywienia mógłby przebiegać bez większych problemów, kłopotem może być rozmnażanie. Albert De Vries z Wydziału Nauk o Zwierzętach UF / IFAS chce precyzyjnie określić, jak lepiej rozmnażać bydło. To z kolei, może doprowadzić do wielu naruszeń rozpłodowych, jak i traktowania zwierzęcia jedynie jako, np. mleczarnię. Co w rezultacie nie wydaje się już tak dobrym pomysłem, jak mogłoby się to wydawać na początku. W dodatku pojawia się wiele problemów natury etycznej.

Naukowcy argumentują tę decyzję brakiem bezpieczeństwa żywieniowego na świecie i szukanie odpowiednich rozwiązań. Co więcej, inicjatywa ta znalazła już swoich zwolenników i jest wspierana przez 25 milionów dolarów, które na ten cel przekazał Chrisa Malachowsky’ego, 25 milionów dolarów od NVIDIA oraz 20 milionów dolarów od UF.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 26 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.



Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend