X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Roboty jako The Rolling Stones tańczą do piosenki „Start Me Up”

Są takie zespoły, które tworzą nieśmiertelne hity. Jednym z nich jest z pewnością The Rolling Stones. A piosenka „Start Me Up” to zdecydowanie jedna z tych, którą zna każdy. Dlatego naukowcy, za pomocą robotów, postanowili odtworzyć ten charakterystyczny teledysk.

Roboty imitujące The Rolling Stones

Piosenka “Start Me Up” jest zdecydowanie nie tylko bardzo energetycznym, ale również popularnym utworem. Dlatego na tapet postanowili go wziąć naukowcy zajmujący się robotyką w firmie Boston Dynamics. Ich roboty są znane z niesamowitej elastyczności, natomiast wideo z ich udziałem bywają zabawne. Imitacja zespołu The Rolling Stones jest właśnie jednym z nich, jednak stoi za nim wyższy cel. Oprócz promocji wytworów firmy, miało ono uczcić 40 rocznicę działalności zespołu. W związku z tym, postanowiono odtworzyć również jeden z popularniejszych i bardziej charakterystycznych teledysków do piosenki “Start Me Up”. Oto efekty.

Jak widzimy, odtworzone zostały ruchy nie tylko Micka Jaggera, ale również pozostałych muzyków zespołu. Całość zaś jest bardzo z przymrużeniem oka, natomiast na pewno pozostawi uśmiech na twarzy każdego, kto chociaż raz postanowi obejrzeć to wideo.

O samym odtworzeniu

Taniec robotów naśladujący członków The Rolling Stones opiera się na kamerach i maszynowym uczeniu. Podobnie jak w przypadku oryginału, wśród robotów najwięcej uwagi poświęca się odtwórcy roli Jaggera. W momentach zaś, gdy inni członkowie, czyli Keith Richards i Ronni Wood zbliżają się do wokalisty, podobny krok czynią także roboty. Samo wideo jest doskonałym dowodem na to, jak daleko posunęła się w dzisiejszych czasach robotyka. Mogą one już bowiem nie tylko się poruszać, ale robić to zwinnie i dynamicznie. Dodatkowo, nie można im również odmówić wyczucia czasu i… rytmu.

To doskonały dowód na to, że już dawno minęła era robotów odpowiedzialnych jedynie za wykonywanie “brudnej” roboty.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 141 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend