X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Opracowano nowe, inteligentne wyświetlacze, które pokażą nam informacje przez tkaninę

Jak będzie wyglądać przyszłość technologiczna? Na to pytanie starali się zapewne odpowiedzieć naukowcy. Ale w kolejnym kroku wymyślili ciekawe rozwiązanie, które z całą pewnością taką przyszłością się stanie. Zaprojektowali bowiem wyświetlacze, które będą działać nawet przez materiały.

Kreatywni naukowcy

Na pewno każdy z nas, chociaż raz w życiu żałował, że nie może zobaczyć ekranu swojego telefonu przez kieszeń spodni lub spod kurtki. Przyszłość pod tym względem jednak zapowiada się niezwykle interesująco. Naukowcy opracowali bowiem technologię, której nadali nazwę PocketView. Wykorzystuje ona diody LED, za pomocą których wyświetlane są istotne informacje, najczęściej te podstawowe. Wyświetlane będą: maile, godzina, pogoda, data itd. Co ciekawe, PocketView może być stosowany jako urządzenie samodzielne lub dodatek, np. do tabletu czy smartfona. Na ten moment natomiast naukowcy opracowali jedynie prototyp współpracujący ze smartfonami, długopisami, brelokami itd.

Pokazanie wyświetlaczy w praktyce. Od lewej: liczba 5, serce, ikona maila, litera M.

źródło: techxplore.com

Jak twierdzą naukowcy, rozwiązanie to jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych ludzi. Jako przykład wykorzystania urządzenia podali, np. jazdę na rowerze lub wykonywanie zajęć wymagających uwagi, gdzie nie zawsze możemy lub chcemy sprawdzić kto do nas dzwoni, czy też sprawdzić datę czy godzinę. Prototyp przeszedł również wstępne testy. Patrząc na wyniki, naukowcy zdecydowali się lekko go zmodyfikować, biorąc pod uwagę zmianę rozmiaru, kształtu czy funkcjonalności. Zwrócili uwagę też na to, aby mieściły się zarówno w dużych, jak i mniejszych kieszeniach. Co nie mniej istotne, technologia ta ma nie być droga, za to będzie łatwo dostępna w przyszłości.

Czy to ma szansę?

Urządzenie to jest wyposażone co prawda w sztuczną inteligencję oraz specjalne diody LED. Natomiast jest to z pewnością coś innego i ciekawego. Już samym działaniem może zwabić do siebie fanów nowych, technologicznych rozwiązań i gadżetów. Dodatkowo, PocketView może okazać się pieśnią przyszłości. Tym bardziej, że badanie rynku pokazało potrzebę istnienia takiego produktu.

A więcej ciekawostek na temat urządzenia, znajdziecie w tym filmie.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku