X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Roboty do miłosnych igraszek, czyli ciemna strona sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja niejednokrotnie pomagała człowiekowi żyć w dobrym zdrowiu. Niestety, nie wszystkie jej osiągnięcia mają pozytywny rezultat. Dziś na warsztat weźmiemy jeden z nich- roboty do igraszek seksualnych. Dlaczego mogą zaszkodzić ludziom?

Robot zaspokajający potrzeby seksualne

Od kilku lat mówi się o tym, że roboty zastąpią człowieka i za przykład podaje się te, które zostały stworzone do zaspokajania potrzeb seksualnych. Wśród nich, wyróżniamy roboty obu płci z kobiecą lub męską twarzą oraz narządami. Dodatkowo, w Japonii powstał także taki przypominający dziecko na specjalne zamówienie pedofila. Jak twierdzi mężczyzna, dzięki temu jest w stanie nie krzywdzić żywych ludzi. Kolejną kategorią są roboty, które podczas stosunku zachowują się tak, jak osoby gwałcone. I tak, powstały one z myślą o gwałcicielach. I chociaż zmuszanie do seksu nie ludzi, a roboty wydaje się być dobrą opcji, to serwis bbc.com zadaje sobie jednak pytanie, czy eliminacja jest lepsza niż leczenie? Pytanie to jest na tyle istotne, że również postanowiliśmy się nim zająć.

Czy jest się o co martwić?

Niestety tak, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że roboty do seksu są łatwo dostępne. Można je kupić online za kwotę od 8 000 do 10 000 dolarów. W Japonii dodatkowo zaczęły powstawać specjalne sklepy, gdzie jest wybór odpowiedniego modelu robota. Są one pokryte takim materiałem, który imituje ludzką skórę, potrafią mrugać, otwierają usta i wydają dźwięki.

źródło: bbc.com

Głos również można wybrać według własnych preferencji. Jeżeli ktoś nie jest stały w uczuciach, posiada także możliwość całkowitej zmiany twarzy na inną. Ale nie to jest niepokojące. Robot Harmony, wyposażony został w sztuczną inteligencję, dzięki której człowiek może nawiązać z nim odpowiednią więź. A to niestety prowadzi do licznych zaburzeń na tle psychologicznym.

Robot a problemy psychologiczne

Jak zapewne wiemy, robot nie zastąpi nam człowieka. Przynajmniej w kwestii miłości, czy swego rodzaju delikatności. I tak, Harmony potrafi zapamiętać preferencje seksualne, czy chociażby mówić nam czułe słówka, a nawet wyznać miłość. Należy jednak pamiętać, że to tylko maszyna z odpowiednio zaprogramowanym systemem. Niestety, w Japonii kwestia relacji z robotami jest już na wysokim poziomie. Jeden mężczyzna postanowił nawet wziąć ślub z maszyną. Dodatkowo, wciąż wzrasta odsetek osób z zaburzeniami emocjonalnymi, a w rezultacie takich, którzy mają ogromne problemy z nawiązaniem nawet prostej relacji z innym człowiekiem. A musimy wiedzieć, że przypadki te mogą ponawiać się niebawem we wszystkich zakątkach świata.

Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ warto zdać sobie sprawę nie tylko z korzyści jakie czerpiemy w związku z rozwojem nowych technologii, ale także zagrożeń jakie na nas czyhają. I właśnie seks roboty są jednym z nich.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 170 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend