X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Poznajcie oprogramowanie, który usprawni prace kucharzy podczas smażenia i grillowania

Na rynek wkroczy robot kuchenny, oparty na AI. Odpowiedzialny jest za niego startup Miso Robotics, którego jednym z produktów jest Flippy. Tym razem jednak udostępnił oprogramowanie, a jego zadaniem będzie usprawnienie pracy kucharzy, np. podczas smażenia czy grillowania potraw.

Poznajmy oprogramowanie CookRight

CookRight to nowe oprogramowanie opracowane przez jeden ze startupów. Jest ono powiązane z robotem Flippy, który ma posłużyć za zautomatyzowanie niektórych procesów w kuchni, zwłaszcza w restauracji. Głównym założeniem działania oprogramowania, jest pomoc kucharzom podczas smażenia i grillowania. Jak twierdzą przedstawiciele firmy Miso Robotics, zadaniem robota nie będzie zastąpienia człowieka, ale usprawnienie procesów przygotowywania posiłków, uprzyjemnienie pracy, a także korzystny wpływ na sytuację finansową restauracji. A wszystko dlatego, że pozwoli on automatycznie śledzić zadania kuchenne.

Pomoc restauracjom w praktyce

Biorąc pod uwagę aspekt praktyczny, oprogramowanie CookRight pozwoli zdobyć pracownikom i właścicielom restauracji informacje na temat tego, w jaki sposób można zmniejszyć koszty i usprawnić obsługę klienta. Takie doradztwo przyda się zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy to gastronomia nie ma najłatwiejszej sytuacji finansowej. Aby korzystać z samego oprogramowania, nie jest potrzebny wcześniejszy zakup robota Flippy. Na ten moment, opcje usprawniania obejmują wszelakie dania, które zostały zgrillowane lub usmażone. Jednak w przyszłości, asortyment usług CookRight ma się powiększyć. Zadaniem oprogramowania jest kontrola rozkładu ciepła potrawy i sygnalizowanie personelowi, kiedy powinien dokonać, np. odwrócenia steka na drugą stronę. Jest to bardzo proste, ponieważ do zestawu dołączone są specjalne urządzenia, takie jak tablet czy mały komputer.

CookRight ma również pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa w pracy. Oprogramowanie bowiem zadba też o to, aby kucharz lub pomoc kuchenna nie poparzyła się w pracy, np. rozgrzanym olejem. W momencie wystąpienia takiego ryzyka, urządzenie wyśle odpowiedni sygnał ostrzegawczy. A dodatkowo, będzie również posiadało przycisk automatycznego wyłączenia systemu.

Co ciekawe, już jeden z popularnych fast foodów wdrożył to rozwiązanie, oparte o sztuczną inteligencję. Efekt okazał się być zadowalający, a sama firma już dziś planuje dystrybucję zarówno robota Flippy, jak i oprogramowania CookRight na inne kraje.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku