X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Jedzenie i napoje z Costa Coffee będą dostarczane na wynos przez roboty

Miłośnicy kawy latami marzyli o tym, aby ich ulubiony napój zjawiał się u nich sam. I być może, dzięki robotom, niebawem już tak będzie. Co prawda początkowo w Wielkiej Brytanii, ale wierzymy w to, że w Polsce również niebawem będziemy cieszyć się podobnymi rozwiązaniami. Chociaż ma to również swoje olbrzymie minusy.

Starship Technologies

Starship Technologies będzie dostarczać jedzenie i napoje z sieciówki Costa Coffee w Milton Keynes. Miasto to, położone jest w Wielkiej Brytanii. Na testy zrobotyzowania procesu dostawy wybrano je z jednego, konkretnego powodu. Jego położenie bowiem nie sprawi kłopotów w nauce poruszania się robotom. Przypomina ono siatkę, a drogi, które się tam znajdują nie są kręte, a tym samym, ich położenie będzie dość logiczne dla inteligentnych robotów. Dlatego też, Milton Keynes nie po raz pierwszy zostało wybrane do testowania robotyzacji procesu dostaw.

Jak twierdzi firma Starship Technologies od kilku lat współpracuje już z firmami spożywczymi, m.in. z Tesco i Co-op. Niestety, roboty te wciąż nie należą o największych, dlatego maksymalnie mogły przewieźć 2 torby. Dlatego przewożenie jedzenia i napojów od Costa Coffee, wydaje się być idealnym asortymentem do przewiezienia przez roboty stworzone przez firmę.

Jak to działa?

Firma ma stworzoną specjalną aplikację. Działa ona na określonym terenie. Co istotne, łączy się ona ze specjalnemu systemem autonomicznych, posiadającym 22 cale wysokości. Dodatkowo, posiada ona również 10 kamer, które są odpowiedzialne za nawigacje, jednostkę pomiarową GPS, radar i czujniki ultradźwiękowe. Ponadto, robot wydaje z siebie wysokie, nieprzyjemne dla uszu dźwięki, gdy ktoś próbuje go ukraść lub podnieść.

I chociaż taka forma dostawy jest dla nas na pewno ciekawa, zwłaszcza jeżeli interesuje nas tematyka AI, niestety są również minusy takiego obrotu sprawy. Jak informuje jeden z serwisów, poprzez taki krok, w połączeniu z pandemią, firma Starship zwolniła część swoich pracowników. Powodem był brak potrzeby interwencji człowieka w proces dostaw, a tym samym zwiększone bezpieczeństwo podczas dostawy.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 224 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend