X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

PGNiG będzie wydobywało gaz za pomocą AI

Obecnie na sztuczną inteligencję postawiło Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Firma planuje przy pomocy AI wydobywać gaz. Miałby on być wówczas tańszy i bardziej ekologiczny. Poznajmy zatem szczegóły.

PGNiG i AI

Smart Field to nowy projekt PGNiG, wykorzystujący sztuczną inteligencję. Za jej pomocą, firma chce wspomóc swoje działania poszukiwawczo-wydobywcze. W rezultacie, wydobywalność gazu ziemnego w ciągu 12 miesięcy ma wzrosnąć nawet o 7,3 mld m sześciennych. PGNiG przewiduje również, że dzięki AI, liczba surowców jakie można byłoby wydobyć wzrosłaby nawet o ponad 11 mld metrów sześciennych w ciągu roku, biorąc pod uwagę wcześniejsze działania firmy.

Skąd taki wynik? Dzięki wykorzystaniu AI, możliwe będzie znalezienie jak najlepszego wariantu eksploatacyjnego czy zwiększona efektywność struktury powierzchniowej.

Jakie przyniesie to korzyści?

Na to pytanie najlepiej odpowiedziało samo PGNiG w jednym z postów na Twitterze.

A zatem zmniejszą się koszty eksploatacyjne, wydobywanie będzie bardziej efektywne i mniej destrukcyjne. Nie możemy jednak zapomnieć o trzecim, najważniejszym punkcie, czyli ekologii. Taki sposób bowiem zmniejszy emisję gazów cieplarnianych, a więc również wykorzystanie AI do wydobycia gazu ziemnego przez PGNiG, pozytywnie wpłynie na nas i nasze środowisko. Podsumowując – przyniesie ono na pewno wiele korzyści. Dlatego mocno trzymamy kciuki za firmę i jej dalsze koncepcje, jak również rozwiązania oparte o AI w przyszłości.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 56 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend