X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Nowy sposób drukowania zamieni papier w urządzenie elektroniczne

Skoro zamiast komputera można użyć tabletu, to dlaczego by nie zamienić tego drugiego na papier? Nad tym samym rozważali naukowcy, którzy w końcu zamienili swoje gdybania w rzeczywistość.

Interaktywny papier

Inżynierowie z Purdue University opracowali taki proces drukowania papieru, który może przekształcić kawałek papieru lub opakowanie w urządzenie interaktywne. Polega to na zamienieniu papieru w klawiaturę lub posty interfejs na linii człowiek-maszyna. W rzeczywistości to również pierwszy papierowy model urządzenia elektronicznego z własnym zasilaniem. Dodatkowo, co pokazuje poniższy filmik, urządzenie to będzie odporne na wszelakie zabrudzenia z oleju, wody czy kurzu.

Cel papierowej maszyny

Docelowo, o czym czytamy na stronie techxplore.com, naukowcy pragną zrewolucjonizować opakowania żywności. Pozwoliłoby to szybciej zidentyfikować czy żywność ma jeszcze termin przydatności oraz w szybszy sposób poznać i spersonalizować opakowanie kupionego produktu. Jeżeli rzeczywiście takie opakowania staną się rzeczywistością, na pewno zrewolucjonizują rynek reklamy, handlu i marketingu. Natomiast kolejnym planem, jest stworzenie pilota lub nawigacji, za pomocą której, np. moglibyśmy zmieniać głośność. Tym bardziej, że produkt już teraz zaskakuje swoją elastycznością i szybkością, czego dowodem są dwa kolejne, poniższe filmy.

 

 


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 16 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend