X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Naszyjnik oparty na AI pomoże nam walczyć ze złymi nawykami żywieniowymi

Być może w przyszłości nie oszukamy już dietetyka, który zapyta, czy aby na pewno w tym tygodniu nie rozsmakowaliśmy się w serniczku. Naukowcy opracowali bowiem naszyjnik rejestrujący wszystkie nasze odstępstwa od diety.

Naszyjnik monitorujący dietę

NeckSense to naszyjnik monitorujący nasz zdrowy tryb życia i nawyki żywieniowe. Dla jednych może więc stać się zmorą, dla innych pierwszym krokiem ku zdrowszemu życiu. Oto jak prezentuje się naszyjnik:

źródło: techxplore.com

To małe urządzenie oparte na sztucznej inteligencji jest w stanie wykryć wszystkie nasze błędy żywieniowe. W tym, co ludzie jedzą, jak jedzą, ile razy przeżuwają i jak szybko to robią, a nawet jak często podnoszą do ust rękę i ile robią później ugryzień. Wszystko to zostaje zarejestrowane w czasie rzeczywistym.

Naszyjnik mierzy też tętno i inne dane zdrowotne, pomagające w utrzymaniu dobrego zdrowia i diety. Wszystko po to, aby jeszcze dokładniej zrozumieć problemy żywieniowe ludzi i opracować nowe metody pomocy.

Badania sprawdzające skuteczność naszyjnika

Chociaż sam naszyjnik kontrolujący nawyki żywieniowe brzmi trochę jak żart, grupa 20 uczestników badających to narzędzie potwierdziła jego skuteczność.

Jak czytamy w serwisie techxplore.com, zaplanowane są również kolejne badania na grupie 60 osób z otyłością, a następnie raportowanie danych na podstawie informacji przesyłanych przez zamontowane w naszyjniku czujniki. Zmierzą one tętno, ruchy serca, pobudzenie emocjonalne, które będzie możliwe dzięki wykryciu śladów potu, aktywności fizycznej, lokalizacji itd. Pomoże to naukowcom zrozumieć, co jest najczęstszą przyczyną zbytniego objadania się lub wręcz przeciwnie – unikania posiłków.

Tego typu naszyjnik jest urządzeniem potrzebnym, gdyż coraz więcej osób obecnie cierpi na zaburzenia odżywiana lub wahania wagi. I chociaż jako ozdoba nie wygląda on może zbyt estetycznie to jego efekty mogą zrewolucjonizować badania w dziedzinie dietetyki. Naukowcy liczą też na powodzenie badań i jak najszybsze wdrożenie urządzenia do rzeczywistych badań kontrolnych. Za co oczywiście mocna trzymamy kciuki.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 51 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend