X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

MIT opracowało robota, który dezynfekuje ogromne powierzchnie

Dezynfekcja – pojęcie przewijające się ostatnio bardzo często w mediach, rozmowach prywatnych i naszych myślach. Wszystko przez pandemię, przed którą każde chce się ustrzec. Dlatego naukowcy z MIT opracowali robota do zadań specjalnych.

Dezynfekcja na wysokim poziomie

Zespół naukowców z MIT we współpracy z Ava Robotics i Greater Boston Food Bank (GBFB) opracowali silny system robotyczny do dezynfekcji dużych powierzchni. Jest ono oparte na promieniach UV-C, które uważane jest za jedną z najskuteczniejszym metod do wyniszczenia wirusów i bakterii. Naukowcy są przekonani, że nowy robot świetnie poradzi sobie z oczyszczeniem takich miejsc jak restauracje, fabryki czy chociażby miejsca, gdzie na co dzień robimy zakupy. I chociaż taki rodzaj nie jest zbyt bezpieczny, w trakcie samego procesu dezynfekcji, dla człowieka, to ten robot jej nie wymaga.

Ochrona przed wirusem COVID-19

Jak czytamy w serwisie techxplore.com, jest to ogromna pomoc zwłaszcza dla miejsc, gdzie gromadzona jest żywność. Tym bardziej, że Organizacja Narodów Zjednoczonych przewiduje wzrost braku dostępu do żywności do 265 milionów, gdyż już w samych Stanach Zjednoczonych bezrobocie gwałtownie wzrosło w wyniku pandemii. Dodatkowo, potraktowanie wirusa COVID-19 światłem UV-C może ustrzec nas przed rozprzestrzenianiem się go dosłownie wszędzie i na wszystkim. Nasze środki higieny co prawda radzą sobie dobrze, ale na pewno nie są takie dokładne jak to rozwiązanie zaproponowane przez naukowców z MIT. Trzymajmy więc kciuki, aby testy poszły pomyślnie, a robot stał się rzeczywistym wsparcie w walce z pandemią.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 40 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend