X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Nanoboty posprzątają naszą planetę

Chcąc toczyć równą walkę z zalewającymi nas śmieciami, ludzkość musi zaprząc do pomocy nowoczesne technologie, m.in. sztuczną inteligencję i nanoboty.

Cywilizacja śmieci

Zgodnie z wyliczeniami Banku Światowego, tylko w 2016 roku nasza cywilizacja wyprodukowała dwa miliardy ton odpadów. I liczba ta z roku na rok wzrasta. Problem wzrastającej produkcji odpadów spędza sen z powiek każdemu, kto posiada choćby minimalną wrażliwość ekologiczną.

Zwierzęta zaplątane w odpady naszej cywilizacji, hałdy śmieci w krajach trzeciego świata, sztuczna wyspa powstała z odpadów konsumpcjonistycznego stylu życia o powierzchni pięciokrotnie przekraczającej powierzchnię Polski dryfująca gdzieś na Pacyfiku – te obrazy dobitnie przypominają nam, że nasza cywilizacja niekoniecznie zakończy się w hollywoodzki sposób – atakiem kosmitów czy też uderzeniem asteroidy.

Jeśli sytuacja pozostanie bez zmian, gdzieś w okolicach 2050 roku zostaniemy zawaleni samodzielnie wyprodukowanymi śmieciami.

Technologia jutra w walce o lepszą teraźniejszość, czyli co zrobiłby Iron Man?

Jeśli przez 11 lat grasz tę samą postać, niezwykle ciężko jest Ci wyjść z roli. Taki problem ma Robert Downey Jr, który po ponad dekadzie wcielania się w Tony’ego Starka/Iron Mana nie może zapomnieć o swoim podstawowym obowiązku – ratowaniu ludzkości.

Ten obowiązek przekuwa w czyny ogłaszając powstanie nowej organizacji ekologicznej Footprint Coaliton. Jej celem jest wykorzystanie nowoczesnych technologii – sztucznej inteligencji oraz nanobotów – w walce z zalewającą nas górą śmieci.

Swój pomysł charyzmatyczny aktor przedstawił w czasie konferencji Re:Mars odbywającej się na początku czerwca tego roku w Las Vegas. Wystąpienie pełne było anegdot, żartów i ciekawostek ze świata Marvela, jednakże jednocześnie niosło ze sobą niezwykle ważny przekaz – Ziemia jest zagrożona, a problem śmieci to jeden z największych problemów współczesnej ludzkości.

Nanoboty naszym ratunkiem?

Footprint Coalition, zdaniem aktora, jest rozwiązaniem zapewniającym szansę na pozbycie się problemu śmieci (lub jego skuteczne ograniczenie) w ciągu kolejnej dekady. Robert Downey Jr zaprosił do współpracy cenionych naukowców i specjalistów od robotyki i sztucznej inteligencji, których celem jest opracowanie rozwiązań pomagających w walce z tonami odpadów zalegających w niemalże każdym zakątku kuli ziemskiej.

W czasie swojego wystąpienia aktor nie przedstawił żadnych konkretów, te powinniśmy zacząć poznawać od kwietnia 2020 roku, kiedy to Footprint Coalition oficjalnie rozpocznie pracę nad technologiami pozwalającymi wygrać wojnę ze śmieciami.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 54 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend