X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Microsoft wykorzysta AI w PowerPoincie, aby pomóc udoskonalić Twój sposób prezentowania

Microsoft dodaje asystenta sztucznej inteligencji do programu PowerPoint, aby poprawić umiejętności przeprowadzania prezentacji przez jego użytkowników.

Tworzenie prezentacji nie należy do zadań łatwych i może przysporzyć wiele stresu. W zakresie ich graficznego przygotowania możemy skorzystać z szeregu narzędzi i programów dostępnych na rynku. Dzięki nim dane i informacje zostaną zaprezentowane w sposób przyjemny dla oka.

Jednak dobre wrażenie podczas wystąpienia leży w głównej mierze w naszych rękach. To, w jaki sposób się wypowiadamy, gestykulujemy i przede wszystkim, czy jest to ciekawe dla odbiorców może zaważyć na tym, w jaki sposób zostanie zapamiętana prezentacja na żywo. Nie każdemu przychodzi to jednak z łatwością.

Microsoft, twórca PowerPointa, który jest niezwykle popularnym narzędziem do tworzenia prezentacji m.in. w korporacjach, postanowił nam w tym pomóc.

Trener Prezentacji

W ostatnich latach firma z Redmond wprowadziła do swojego programu wiele udoskonaleń, także z wykorzystaniem algorytmów AI. Presenter Coach, czyli Trener Prezentacji to nowy tryb w PowerPoincie, który jest obecnie w fazie testów. Narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję zarejestruje nas podczas prezentacji i wykorzysta nagranie audio, aby dać nam informację zwrotną i pomóc ulepszyć sposób jej przeprowadzania.

Po próbnej prezentacji zobaczymy pulpit z podsumowaniem i dowiemy się, co powinniśmy poprawić. Testowana funkcja pomoże więc nie tylko w samym sposobie prezentacji i bycia bardziej angażujących jej obserwatorów, ale i ulepszeniu naszego języka.

Zasugeruje alternatywy dla słów czy wyrażeń, które są kulturowo sugestywne lub nieodpowiednie. Wychwyci także momenty, w których czytamy z prezentacji, używamy przerywników takich jak “umm” czy “ahh” i dostarczy nam rekomendacji.

źródło: microsoft.com

Potrzeba stworzenia narzędzia

Wedle deklaracji Microsoftu, funkcja pojawia się na skutek otrzymania opinii od nauczycieli, studentów oraz jego klientów, którzy chcieliby poprawić swoje umiejętności prowadzenia prezentacji.

Trener Prezentacji miałby pojawić się w użytku jeszcze tego lata w internetowej wersji PowerPointa, a w dalszej kolejności w pakiecie Microsoft 365.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 290 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend