X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Microsoft stworzył platformę do szkoleń systemów przemysłowych

Bonsai to nazwa najnowszego projektu Microsoft. Został on stworzony w celu wykonania szkoleń systemów przemysłowych wykorzystujących maszynowe uczenie.

O projekcie

Mark Hammond, dyrektor generalny Microsoft, o projekcie mówi w samych pochlebnych słowach. Jak czytamy w serwisie aibusiness.com, uważa Bonsai za połączenie nauki i oprogramowania sztucznej inteligencji z tradycyjnym światem inżynierii. Ma to być pomoc dla naukowców, aby od teraz mogli tworzyć inteligentniejsze i jeszcze bardziej wydajne systemy. Tym samym, Hammong wyraża nadzieję nie tylko na wzrost liczby tych systemów, ale również wiedzy zdobytej przez samych inżynierów. Sam model, może przeprowadzić procedury operacyjne 100 000 razy dziennie. To bardzo istotne dane, gdyż opierają się one na maszynowym uczeniu. Sam projekt Bonsai wygląda następująco. Po pierwsze, eksperci w sposób merytoryczny, jednak beż wsparcia AI, dzielą swoją pracę na małe kroki i zadania. Te z kolei, są przekazywane agentom. Ostatnim krokiem są lekcje symulacyjne w rzeczywistym środowisku, a ci sami eksperci udzielają sztucznej inteligencji wskazówek. Gdy osiągną wystarczający poziom, naukowcy chcą zintegrować ten system ze scenariuszami produkcji.

Bonsai od Microsoft

Ten projekt to kolejny dowód na wciąż niewykorzystany potencjał, jaki ma w sobie sztuczna inteligencja. W ten sposób, gigant będzie mógł wesprzeć szkolenia systemów przemysłowych sterowania z wykorzystaniem maszynowego uczenia. Bonsai jest już dostępny w publicznej wersji zapoznawczej w usłudze chmurowej Azure. Wszystko po to, aby robot przemysłowy nareszcie mógł wejść w pełną interakcję z bodźcami oraz światem opartym o technologię.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 23 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend