Analiza obrazów, której potrafi dokonać AI może pozytywnie wpłynąć na opiekę zdrowotną oraz produkcję. Polega ona na zrozumieniu wzorców w nieliniowych, dynamicznych układach.
Nowa metoda analityczna
Wzory pojawiają się dosłownie wszędzie. Jednak dla człowieka mogą okazać się ogromnym problemem, często wręcz niewidocznymi, zwłaszcza gdy w grę wchodzi ludzkie serce lub produkcja. I właśnie dlatego, zespół naukowców z Penn State College of Engineering opracował nowy algorytm, mający ogromny wpływ na te obszary. Podczas badania, skupiono się na nieliniowych, dynamicznych układach. Jeden z badaczy, Hui Yang, uważa, że owa metoda dokonuje analizy tych danych, które się powtarzają. Pozwala to na połączenia czynników biologicznych, z tymi wytworzonymi przez człowieka, np. w procesie produkcji.
Proces analizy
W celu stworzenia nowego rodzaju algorytmu AI, jak czytamy w serwisie techxplore.com, zespół naukowców przeanalizował przestrzenne dane na podstawie mikroskopowych obrazów wytworzonych za pomocą ultra-precyzyjnej obróbki. Wykorzystane zostały tu również monokrystaliczne narzędzia diamentowe, wykorzystywane do bardzo precyzyjnych cięć w przemysłach ciężkich. Wykazano też, że silnie skorelowana z przestrzennymi wzorcami nawrotów w danych obrazowych jest przede wszystkim jakość oraz charakterystyka powierzchni. Jak twierdzi Yang, algorytm ten, dzięki swojej skrupulatności może odnaleźć się w przyszłości w metodach predykcyjnych. Te natomiast, bardzo często wykorzystywane są przy produkcjach oraz w medycynie. Jak zatem powiedział Neil Armstrong po wylądowaniu na księżycu: To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości.