X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

AI pomoże opiece zdrowotnej i produkcji

Analiza obrazów, której potrafi dokonać AI może pozytywnie wpłynąć na opiekę zdrowotną oraz produkcję. Polega ona na zrozumieniu wzorców w nieliniowych, dynamicznych układach.

Nowa metoda analityczna

źródło: techxplore.com

Wzory pojawiają się dosłownie wszędzie. Jednak dla człowieka mogą okazać się ogromnym problemem, często wręcz niewidocznymi, zwłaszcza gdy w grę wchodzi ludzkie serce lub produkcja. I właśnie dlatego, zespół naukowców z Penn State College of Engineering opracował nowy algorytm, mający ogromny wpływ na te obszary. Podczas badania, skupiono się na nieliniowych, dynamicznych układach. Jeden z badaczy,  Hui Yang, uważa, że owa metoda dokonuje analizy tych danych, które się powtarzają. Pozwala to na połączenia czynników biologicznych, z tymi wytworzonymi przez człowieka, np. w procesie produkcji.

Proces analizy

W celu stworzenia nowego rodzaju algorytmu AI, jak czytamy w serwisie techxplore.com, zespół naukowców przeanalizował przestrzenne dane na podstawie mikroskopowych obrazów wytworzonych za pomocą ultra-precyzyjnej obróbki. Wykorzystane zostały tu również monokrystaliczne narzędzia diamentowe, wykorzystywane do bardzo precyzyjnych cięć w przemysłach ciężkich. Wykazano też, że silnie skorelowana z przestrzennymi wzorcami nawrotów w danych obrazowych jest przede wszystkim jakość oraz charakterystyka powierzchni. Jak twierdzi Yang, algorytm ten, dzięki swojej skrupulatności może odnaleźć się w przyszłości w metodach predykcyjnych. Te natomiast, bardzo często wykorzystywane są przy produkcjach oraz w medycynie. Jak zatem powiedział Neil Armstrong po wylądowaniu na księżycu: To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 34 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend