X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Microsoft i Siemens inaugurują nową erę współpracy człowieka z maszyną 

Microsoft i Siemens ogłosiły strategiczną współpracę, w ramach której wykorzystają sztuczną inteligencję w celu wsparcia efektywności pracy ludzi i maszyn. Owocem tej współpracy jest Siemens Industrial Copilot – potężny asystent AI, stworzony z myślą o zoptymalizowaniu działań w sektorze produkcyjnym. 

Siemens Industrial Copilot – jakie daje możliwości? 

Siemens Industrial Copilot to narzędzie, które jest w stanie skutecznie wspierać procesy automatyzacyjne w przedsiębiorstwach produkcyjnych bez względu na ich branżę oraz wielkość. Dzięki wbudowanym możliwościom usprawnia procesy generowania, optymalizacji i debugowania złożonego kodu automatyzacji. To z kolei oszczędza czas trwania symulacji procesów, które wcześniej mogły zajmować całe tygodnie, a teraz wykonują się nawet w ciągu kilku minut. Jest to ogromny krok naprzód, przyczyniający się do zwiększenia efektywności i elastyczności w produkcji. 

Kluczowym elementem mającym wpływ na znaczne skrócenie tego czasu jest integracja AI z platformą Microsoft Teams. To połączenie umożliwia inżynierom projektantom, pracownikom pierwszej linii i zespołom działającym w przeróżnych dziedzinach biznesowych efektywną współpracę w wirtualnym środowisku, bez względu na ich fizyczną lokalizację.

W ten właśnie sposób profesjonaliści mają dostęp do nowoczesnych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, które znacznie ułatwiają zadania, wcześniej wymagające dużego nakładu czasu i wysiłku. 

Jak podaje Siemens, aplikacja Siemens Teamcenter dla Microsoft Teams stanie się ogólnie dostępna już w grudniu, promując innowacyjność w całym cyklu życia produktu.

źródło: news.microsoft.com

Przemysłowe AI wykorzystywane jest już w praktyce 

Obie współpracujące ze sobą firmy prognozują, że stworzona i rozwijana przez nie AI stanie się integralną częścią różnych branż. Dotyczy to zarówno produkcji, infrastruktury, transportu, jak i opieki zdrowotnej.

Dobrym przykładem może być Schaeffler AG, firma, która już teraz korzysta z generatywnej sztucznej inteligencji w swoich procesach biznesowych. AI umożliwia w tym przypadku inżynierom generowanie niezawodnego kodu dla systemów automatyki przemysłowej skracając tym samym czas ewentualnych przestojów spowodowanych koniecznością ręcznego tworzenia odpowiednich rozwiązań, w wyniku czego zwiększa się efektywności produkcji. 

Współpraca między Microsoft a Siemens jawi się jako doskonałe studium przypadku, ukazujące, jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje tradycyjne przepływy pracy i wspiera globalne innowacje. Ta synergia pozwala na bardziej efektywną współpracę między ludźmi a maszynami, kierując się ku przyszłości, w której technologia AI staje się integralną częścią przemysłu. Wspierając biznesy z całego świata w zwiększaniu wydajności działania, przy zachowaniu najwyższych możliwych standardów pracy. 


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 243 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.



Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend