X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

AI Pin – urządzenie do noszenia oparte na sztucznej inteligencji 

Sztuczna inteligencja zdobywa swoje przyczółki w każdym obszarze świata technologi. Dzięki AI Pin – produktowi marki Humane – widzimy, jak może wyglądać jej zastosowanie w produktach do noszenia. 

AI Pin – czym jest i jak jest zbudowany? 

AI Pin to ciekawa alternatywa dla innych gadżetów, jakie towarzyszą nam każdego dnia – smartfonów oraz smartwatchy. Ma postać niewielkiego kwadratowego urządzenia warzącego ok. 34 gramów z doczepianym magnetycznie od tyłu tzw. „wzmacniaczem baterii”. Takie rozwiązanie pozwala umieścić wygodnie sprzęt np. na ubraniu i nosić go ze sobą wszędzie tam, gdzie tylko się udajemy. 

To, co Humane stara się zaproponować w swoim produkcie, to zasadniczo usunięcie całego interfejsu z technologii. AI Pin nie będzie miał ekranu głównego ani wielu ustawień i kont do zarządzania. Jego ideą jest to, żeby z urządzeniem po prostu porozmawiać, powiedzieć, co chcemy zrobić lub czego chcemy się dowiedzieć, a stanie się to automatycznie. 

Dzieje się tak, ponieważ AI Pin nie posiada żadnych aplikacji w naszym tego słowa rozumieniu. Jego głównym zadaniem jest łączenie się z modelami AI za pośrednictwem oprogramowania, które firma nazywa AI Mic. Firma Humane wyposażyła swoje urządzenie w dostęp do ChatGPT-4 mającego możliwość przeglądania internetu w celu udzielenia odpowiedzi. W związku z tym system operacyjny, zwany Cosmos, został zaprojektowany tak, aby automatycznie kierować zapytania do odpowiednich narzędzi, zamiast prosić o pobranie aplikacji i zarządzanie nimi. 

Za jego sprawne działanie odpowiada procesor Snapdragon, a za sczytywanie naszej rzeczywistości, oprócz czułego mikrofonu, odpowiada również 13-megapikselowa kamera, która po najbliższej aktualizacji będzie w stanie nie tylko wykonywać zdjęcia, ale również nagrywać filmy. 

Co jednak istotne, odbywa się to jedynie na wyraźne polecenie użytkownika. W przeciwieństwie do takich rozwiązań jak Rewind Pendant, AI Pin nie nagrywa przez cały czas noszenia, a jedynie w momencie, gdy aktywujemy taką funkcję odpowiednią komendą. O jej uruchomieniu ma informować tzw. „Trust Light”, czyli specjalna dioda rozświetlająca się w momencie zbierania danych z otoczenia. 

Jak działa AI Pin? 

Proces interakcji z urządzeniem przypomina trochę znane z filmów sci-fi interakcje z sztucznymi inteligencjami. Polecenia wydawane są przy pomocy głosu, tak samo również do użytkownika trafiają odpowiedzi.

W aktualnej wersji gadżet umożliwia m.in. odsłuchanie wiadomości, wysyłkę podyktowanej treści, wyszukanie kontaktu w książce adresowej, a także bardziej zaawansowane funkcje, jak np. wykrywanie jedzenia trzymanego przed kamerą i podawanie jego wartości odżywczych, czy też tłumaczenie mowy w czasie rzeczywistym. 

Ciekawym rozwiązaniem jest również laserowy wyświetlacz, który jesteśmy w stanie wyświetlić na dłoni, aby dowiedzieć się, jaka jest aktualnie godzina, czy temperatura w naszej okolicy.

źródło: zrzut ekranu ze strony hu.ma.ne/aipin

AI Pin współpracuje też z serwisem Tidal umożliwiając dostęp do jego zasobów muzycznych, którymi zarządzać możemy zarówno głosowo, jak i poprzez odpowiednie gesty. 

Ile kosztuje AI Pin? 

AI Pin zdecydowanie stanowi ciekawe rozwiązanie w procesie ewolucji urządzeń opartych na sztucznej inteligencji. Noszony przy sobie stale asystent głosowy, wykorzystujący technologię OpenAI, z pewnością jest czymś, co w przyszłości ma duże szanse stać się standardem społecznym. Pytanie jest jednak następujące – ile to kosztuje? 

źródło: zrzut ekranu ze strony hu.ma.ne/aipin

Ceny urządzenia zaczynają się od 699 USD – w ramach tego otrzymujemy AI Pin składający się z urządzenia właściwego i zestawu baterii. Dodatkowo w cenie 24 USD miesięcznie mamy możliwość wykupienia subskrypcji zapewniającej dedykowany nr telefonu współpracującej z Humane sieci T-Mobilne pozwalający na transfer danych internetowych z i do urządzenia. 

AI Pin w sprzedaży ma się pojawić z początkiem 2024 roku, jednakże już od 16 listopada 2023 każdy zainteresowany może złożyć zamówienie w przedsprzedaży. 


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 297 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend