X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Jupyter Notebook z bezpłatnym zestawem narzędzi AI od IBM

IBM co jakiś czas wyciąga pomocną dłoń do naukowców. Tym razem pomaga Projektowie Jupyter, udostępniając bezpłatnie kod dla Elyra. O czym dokładnie mowa?

Jupyter Notebook i AI

Jupyter Notebook to nic innego jak format dokumentu, bardzo popularny w uczeniu maszynowym. Dlatego też, IBM postanowił udostępnić bezpłatny zestaw narzędzi AI, w tym kod dla Elyra, zawierający otwarty kod źródłowy, aby uzupełnić jego najnowszą wersję. Jest to ogromny krok dla naukowców, którzy korzystają z Jupyter Notebook właśnie w powyższych celach, ale także osadzania multimediów, tekstu czy innego, wypracowanego kodu. Notebooki zapewniają również zdalny dostęp do cyfrowego obszaru roboczego. Jak czytamy na stronie aibusiness.com, obok tych zmian, w pierwszym wydaniu znajdziemy również: Konfiguracja wielokrotnego użytku dla środowisk wykonawczych, edytor wizualny Notebook Pipelines, Możliwości wykonywania skryptu Python w edytorze itd. Wszystko po to, aby naukowcy mogli korzystać z jak największej ilości danych, potrzebnych do opracowania konkretnych badań.

To nie pierwsza pomoc IBM

Ostatnio o IBM jest dosyć głośno, właśnie przez wzgląd na pomoce naukowe, jakie bezpłatnie udostępnia innym badaczom. Nie tak dawno pisaliśmy również o udostępnionych przez giganta narzędziach w związku z walką z COVID-19 i opracowaniem leku zwalczającego wirusa. I takie informacje powinny nas bardzo cieszyć, ponieważ nie tylko jednoczą one środowiska naukowe, ale też mogą przyczynić się do szybszego znalezienia rozwiązań na wiele kwestii. Z naszej strony mocno trzymamy natomiast kciuki za to, aby udostępnione bezpłatnie narzędzia były przez naukowców wykorzystywane mądrze i rzeczywiście w granicach przydatności.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku