X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Digit – robot, którego można kupić w celu wykonywania pracy fizycznej

O rozwoju robotów piszemy co jakiś czas. Natomiast naukowcy z Oregon State University ogłosili niedawno, że Digit, jeden ze stworzonych przez nich robotów, trafił właśnie do sprzedaży.

Digit na sprzedaż

Naukowcy z Oregon State University, ogłosili całkiem niedawno, że oddali na sprzedaż robota o nazwie Digit. Jest on podobny do człowieka. Z małymi jednak wyjątkami. Tak jak my, Digit posiada dwie ręce, dwie nogi i potrafi się przemieszczać oraz przenosić i delikatnie upuszczać przedmioty. Natomiast nie posiada on głowy, dłoni, a jego kolana wygięte są do tyłu. Od człowieka, odróżniają go również stopy, ponieważ są zupełnie płaskie.

Digit ma także jedną, wielką zaletę- niemalże całkowitą samodzielność. Został on bowiem wyposażony w odpowiednie komputery, pozwalające wykonywać czynności autonomicznie. Dodatkowo, jest również silny i wytrzymały na ciężką pracę. Koszt jego zakupu na tę chwilę to 250 000 dolarów.

Czy taki zakup się opłaca?

W kwestii finansów, każdy przedsiębiorca musi odpowiedzieć obie samodzielnie. Jednak na pewno taki zakup będzie czymś unikatowym, w kwestii posiadania załogi pracowniczej. Jest on wykonany z grubego metalu i porusza się jak osoba pracująca fizycznie. Podobnie jak ludzie, może dźwigać schylać się, a nawet w wchodzić po schodach, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Naukowcy twierdzą, że w końcu przyszedł czas, aby roboty wyszły z laboratorium i próbowały odnaleźć się w świecie rzeczywistym. Większość z nich, jak do tej pory, w ostatnich latach służyła jedynie do celów badawczych. Teraz zaczyna się to zmieniać i sprzedać Digita może niektórych wręcz szokować. Jednak za kilka lat, takie zjawisko może być czymś normalnym– codziennością. I jak widać, tę codzienność w przyszłości, znacznie przyspieszyła pandemia wirusa COVID-19. Był to bowiem jeden z głównych czynników podjęcia decyzji na temat rozpoczęcia sprzedaży robota.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 21 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend