X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Aż 87% firm rolniczych w USA korzysta ze sztucznej inteligencji

Raport firmy RELX i Proagrica opublikował wyniki badań, z których wynika, że aż 87% firm rolniczych w USA korzysta z pomocy technologicznej AI. Oto czego jeszcze dowiadujemy się z raportu.

Rolnictwo w USA

Z raportu jasno wynika, że każdego roku o 10% rośnie liczba firm rolniczych wdrażających rozwiązania oparte o AI. Badanie zostało przeprowadzone na liczbie 1000 dyrektorów wyższego szczebla. Podczas wywiadów, aż 91% z nich przyznało, że takie standardy mogą znacznie wpłynąć na przewagę konkurencyjną dla firm. Sam raport zaś był skoncentrowany na ośmiu sektorach. W rezultacie, łącznie aż 87% kadry kierowniczej przyznało się do korzystania z pomocy sztucznej inteligencji. Co nie mniej ciekawe, aż 89% dyrektorów sugeruje, że warto dzielić się swoją wiedzą w branży rolniczej ze wszystkimi, ponieważ pozwoli to w budowie szybszych i wydajniejszych łańcuchów dostaw. Podobnie wyglądają kwestie związane z kadrami pracowniczymi. Już 48% firm z branży rolniczej zwiększyło liczbę pracowników zajmujących się wdrażaniem i obsługą sztucznej inteligencji. I tylko 39% przyznało, że wpływ AI na ich pracę jest negatywny, w związku z rosnącą liczbą szkoleń podnoszących kwalifikację, które muszą fundować swoim pracownikom.

Znaczenie branży rolniczej

Nie możemy bagatelizować znaczenia branży rolniczej, w kwestii sztucznej inteligencji. Powód jest prosty. Zaraz po branży ubezpieczeniowej i wystawienniczej, rolnictwo zajmuje drugie miejsce biorąc pod uwagę wdrożenia AI. W obliczu grożącego nam kryzysu braku wody czy pożywienia, naukowcy szukają metod ułatwiających zoptymalizowanie, a następnie zmaksymalizowanie liczby plonów. Poza tym, wiele działów rolnictwa nie potrzebuje już pracy człowieka, którego zastąpiły maszyny. I wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy będzie się coraz bardziej rozwijał, czego USA jest najlepszym dowodem.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 74 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend