X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Brytyjska firma stworzyła humanoidalnego robota z ludzkim wyrazem twarzy

Nie jest tajemnicą, że naukowcy robią wszystko, aby roboty coraz bardziej przypominały nas samych. Jednak efekty pracy brytyjskiej firmy zajmującej się robotyką przekroczyły oczekiwania miłośników AI. Mimika tego robota do złudzenia bowiem przypomina naszą – ludzką.

Robot o ludzkiej twarzy

Engineered Arts, czyli firma pochodząca z Wielkiej Brytanii, niedawno zaprezentowała humanoidalnego robota potrafiącego przybierać realistyczne wyrazy twarzy. Doskonale pokazuje to nagranie, gdzie robot jest zaskoczony, uśmiecha się czy jest zdezorientowany.

Jak widzimy na wideo, robot posiada nawet zarysy zmarszczek mimicznych, a ruchy twarzą wyglądają na bezwarunkowe. To kolejny, poważny krok w kierunku uczłowieczenia robotów. Jak widać – bardzo udany.

Liczy się rozwój

Naukowcy cały czas rozwijają modele robotów. W rezultacie dziś mogą one poruszać się w sposób bardziej naturalny, chodzić, omijać przeszkody, mówić, a teraz również wyrażać emocje twarzą. Walka o odpowiednią mimikę jest kluczem do dalszego rozwoju, a ten z kolei dla każdej osoby zajmującej się AI jest niezwykle istotny. Co do robota, którego widzimy na wideo, będzie można go wynająć na przyjęcia czy eventy, a nawet kupić. Brytyjska firma bowiem zdecydowała się na nim zarobić w sposób komercyjny. Niestety na ten moment nie wiemy jak to miałoby przedstawiać się cenowo. Mimo to trzeba przyznać – robot robi wrażenie. A Engineered Arts najwyraźniej nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym temacie.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 249 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend