X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Własny krzem do uczenia maszynowego. Oto nowy pomysł Facebooka

W zwyczaju Facebooka jest szukanie własnych odpowiedników znanych do tej pory narzędzi czy narzędzi. Teraz gigant mediów społecznościowych zdecydował się  stworzyć własny krzem do uczenia maszynowego.

Co wiemy na temat projektu?

W serwisie theinformation.com czytamy, że Facebook pracuje nad co najmniej dwoma projektami tego typu. Pierwszy z nich ma dotyczyć poprawienia zdolności platformy do poleceń treści użytkownikom. Drugi zaś, poprawienia jakości transmisji wideo na żywo. Co ciekawe, do pracy nad krzemem gigant nie zaprosił tych firm, które planował, m.in. Intel.

O planach nad stworzeniem chipa wiemy już co najmniej od roku 2018. Giganta zdradziła oferta pracy dla menadżera do spraw oprogramowania i organizacji SoC/ASIC. Natomiast dziś już wiemy, że wszystkiego chce dokonać samodzielnie. W dodatku, jak twierdzą osoby pracujące w firmie, chip ma być dużo lepszy niż ten zaprojektowany przez Google, pomagający AI, jak i dokonujący obliczeń kwantowych.

Plany giganta?

Już dziś wiemy, że osoby pracujące dla Facebooka opracowali taki model sztucznej inteligencji, ułatwiający jej zapominanie rzeczy, które nie przydadzą jej się w przyszłości, nie są już wartościowe itd. Dodatkowo, w zeszłym roku powstała platforma do projektowania robotów. Wykorzystywała ona przetwarzanie języka naturalnego na widzenie komputerowe. Natomiast prace, które prowadzone są obecnie, mają za zadanie obniżyć koszty produkcji, jak również zminimalizować stopień trudności ich użycia.

Możemy być również pewni tego, że Facebook nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii sztucznej inteligencji i jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy. Tak czy inaczej, interesując się tym tematem, warto bacznie przyglądać się działaniom giganta.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 38 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend