X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Autonomiczny robot pokaże poziom dezynfekcji danego obszaru

UVD Robots wprowadza na rynek trzecią generację swoich autonomicznych mobilnych robotów, które eliminują wirusy i bakterie w powietrzu. Nowy, inteligentny robot jest wyposażony w funkcję oceny poziomu dezynfekcji danego obszaru.

Pandemia Covid-19 doprowadziła do stałego zwiększenia wymagań w zakresie czystości i dezynfekcji w skali globalnej. W ponad 60 krajach na całym świecie dystrybutorzy UVD Robots, wiodącego producenta robotów dezynfekujących na świecie, spotkali się z wysokim zapotrzebowaniem na swoje produkty.

źródło: materiały prasowe

Pojawiło się ono ze strony szpitali, lotnisk, hoteli, centrów handlowych, producentów artykułów spożywczych, firm sprzątających, statków rejsowych, firm farmaceutycznych, kompleksów biurowych i wielu innych klientów, którzy poszukują rozwiązań dla wolnego od zarazków środowiska życia i pracy.

– Zaprojektowaliśmy najbardziej zaawansowanego robota wykorzystującego UV na świecie, który jednocześnie jest bardzo prosty w użyciu – powiedział Per Juul Nielsen, dyrektor zarządzający UVD Robots. – Każdy może w ciągu kilku minut dokonać instalacji robota i natychmiast zacząć go używać do usuwania wirusów i bakterii z powietrza i każdej powierzchni.

Technologia robota

Nowy robot jest wyposażony w technologię opartą na ogromnym doświadczeniu oraz odpowiedzi z rynku zebranych w ostatnich 5 latach, w tym danych ze szpitali i innych grup klientów, posiadających duże doświadczenie w kontroli infekcji. Dogłębne zrozumienie problemu oraz know-how zostały zdigitalizowane i zmienione w cyfrowy algorytm, co w rezultacie dało szeroki zakres nowych funkcji, w które obecnie wyposażony jest robot. Produkt już miał swoją premierę w wielu placówkach klientów na całym świecie.

Robot trzeciej generacji od UVD Robots może poruszać się i pracować w bardzo małych i ciasnych przestrzeniach, co otwiera nowe możliwości rynkowe dla tego typu sprzętu, np. w zakresie autonomicznej dezynfekcji małych pokoi hotelowych. Nowy robot jest znacznie mniejszy niż jego poprzednik, ale dysponuje taką samą siłą, jeśli chodzi o dezynfekcję.

źródło: materiały prasowe

Jak wskazał przewodniczący zarządu UVD Robots, Claus Risager, autonomiczne, mobilne roboty dezynfekujące światłem UV trzeciej generacji to pierwsze tego typu urządzenia na świecie. Z pewnością pod wieloma względami to prawdziwy przełom, który na zawsze zmieni przyszłość robotów dezynfekujących w wielu różnych branżach.

Urządzenie jest wyposażone w bezkonkurencyjny system bezpieczeństwa, który obejmuje czterowarstwowe zabezpieczenie pozwalające robotowi na poruszanie się w różnego rodzaju środowiskach (nawet w tych bardzo zatłoczonych).

– Robot zamyka się w momencie zbliżenia się do niego ludzi i posiada unikatową zdolność do wykrywania, dokumentowania i pokazywania użytkownikom poziomu zdezynfekowania obszaru, co umożliwia w razie potrzeby szybkie i łatwe dostosowanie procesów dla optymalizacji ich jakości. Jest to udogodnienie, którego nie posiada żaden inny robot dezynfekujący światłem UV. Wszystkie te unikatowe funkcje są objęte patentem – wskazał przewodniczący zarządu UVD Robots, Claus Risager.

Źródło: materiały prasowe


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 62 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend