X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Ubrania zaprojektowane przez AI podbijają świat

Fashion Week w Paryżu mógł ostatnio poszczycić się ciekawym rozwiązaniem modowym. Na wybiegu znalazły się bowiem ubrania zaprojektowane przez sztuczną inteligencję. Co więcej, stylizacje zachwyciły osoby będące gośćmi tego wydarzenia.

AI projektantem mody

źródło: metro.co.uk

Dom mody Acne Studios wraz z artystą i programistą Robbiem Barratem stworzyli coś niezwykłego. Kolekcję ubrań, która została zaprojektowana przy udziale sztucznej inteligencji.

Jak czytamy w serwisie metro.co.uk, dyrektor kreatywny Acne Studios, Jonny Johansson, powiedział, że co prawda projektanci wiedzą czym są spodnie i kurtka, ale dla komputera jest to zupełnie nieznana forma. Dlatego też wykorzystano uczenie maszynowe pozwalające wgrać dużą liczbę obrazów, a w rezultacie został stworzony zupełnie nowy i niezależny obraz wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

Co ciekawe to nie jest pierwszy projekt Barrata, który jest twórcą kodu odpowiedzialnego za namalowanie przez AI obrazu. Dzieło sztuki sprzedało się dwa lata temu w Christie za 337 000 funtów.

To nie pierwszy taki przypadek

Chociaż na wybiegu ubrania projektu sztucznej inteligencji pojawiły się po raz pierwszy, to już dawno inne firmy projektowały odzież dokładnie w ten sam sposób. Efekty były raz lepsze, raz gorsze. Ten, który mogli zaobserwować uczestnicy Fashion Week w Paryżu oczarował nawet samych stylistów związanych ze światem mody. Dodatkowo, model maszynowego uczenia wykorzystywany przez Barrata o nazwie Generative Adversarial Network (GAN), wykorzystywany jest także w innych sferach kreatywnych. I kto wie, być może już niebawem stanie się elementem obowiązkowych w procesie twórczym każdej, kreatywnej osoby.


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 279 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend