X

Zapisz się na darmowy newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie. Zapisz się na bezpłatny newsletter.

Sztuczna inteligencja w Gdyni pomaga w walce z koronawirusem

Jak wykryć duże skupiska osób w dobie walki z koronawirusem? Gdynia znalazła na to dobre rozwiązanie, zakładając odpowiednie kamery oparte na sztucznej inteligencji. Ile ich jest i czy to pomaga?

Kamery z systemem rozpoznawania twarzy

Sztuczna inteligencja ma wiele zalet, a wśród nich jest bez wątpienia system rozpoznawania twarzy. Uwierzył w nią również zarząd miasta Gdańsk, który zdecydował się w swoim mieście skorzystać z nowej technologii. Ten rodzaj monitoringu ulicznego znajduje się aż z 18 kamer, ale 15 innych jest też w Śródmieściu i 3 w Orłowie. Ich zadaniem jest wykrywanie dużych skupisk ludzi. Pozwala to tym samym na szybką interwencję w przypadku złamania obostrzeń. Jak czytamy w serwisie gdansk.gosc.pl, Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni  mówi, że do systemu monitoringu zostały wgrane specjalne scenariusze, analizujące sytuacje na ulicach miasta. Dodaje również, że na tej podstawie będą zamykane te przestrzenie, gdzie ludzie chętnie się spotykają oraz podawać komunikaty dźwiękowe będących przestrogą dla mieszkańców.

Czy to ma sens?

Biorąc pod uwagę nierozważne zachowanie ludzi oraz ciągły ruch na drogach, pomysł zainstalowania takich kamer wydaje się być wręcz koniecznością. I pomimo rodzących się wątpliwości o zachowanie prywatności mieszkańców Gdyni, musimy pamiętać, że wszyscy decydujący się na wyjście w większe skupiska osób robią sobie wzajemnie jeszcze większą krzywdę. Liczba zachorowań w naszym kraju stale rośnie i potrzeba coraz to mocniejszych działań i obostrzeń, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. A skoro może nam w tym pomóc sztuczna inteligencja to czemu by z niej nie skorzystać?


Porozmawiaj z nami o sztucznej inteligencji
Dołącz do grupy "AI Business" na Facebooku

(Visited 104 times, 1 visits today)

Newsletter
AI Business

Bądź na bieżąco z możliwościami sztucznej inteligencji w biznesie.
Zapisz się na bezpłatny newsletter.Najnowsze artykuły - AI sztuczna inteligencja

Send this to a friend